دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

شنبه های راه راه و ثانیه های سربی

شنبه های راه راه و ثانیه های سربی

نویسنده: لیلی فرهاد پور
ناشر: روشنگران و مطالعات زنان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 190
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1383 - دوره چاپ : 1

 

مروری بر کتاب

وقتی آدم آخر بهار تو صفحات زمستان سال قبل بخواهد چیز بنویسد حال عجیبی بهش دست می دهد. انگگار که خواسته باشی زمان را بر گردانی به عقب،آدم گیر می کند،چون همه چیز تمام شده است... یک مستطیل است با گوشه های گرد. آبی رنگ.چین می خورد، ذوزنقه می شود، متوازی الاضلاع یا یک لوزی...هر بار که چین می خورد شکلش عوض می شود، اما نوشته یوسط این مستطیل تنها وقتی خوانا ست که کف دستم را باز کنم و با پنجه باز جلوی رویم بگیرم.
وسط مستطیل نوشته شده: «بازرسی شد»...

نمی دانم از کجا شروع کنم . خانم فتوحی این دفتر جلد قهوه ای را به من داده و گفته که بنویسم . به او گفتم ای بابا، خانم فتوحی یعنی سر پیری بشینم مشق بنویسم ؟ گفت نه مادرجان فقط یک نامه بنویس ! مثلا برای احمدآقا نامه بنویس . همه نامه ها که نباید پست شوند! فکرکن می خواهی برای آن دنیا نامه بنویسی ـ به آدرس آسمان . درست عین راز و نیاز بعد از نماز. تازه ثواب هم دارد.

این داستان براساس دفتر خاطرات سه زن شکل می‌گیرد که عبارت‌اند از: خواهر، مادر و همسر. این سه با عنوان خانواده زندانیان سیاسی، ناخواسته با مسائل سیاسی روز درگیرند. در صورتی که هیچ یک از افراد سیاسی نیستند. در این میان روزنامه‌نگاری قرار است روی این افراد کار کرده خبر تهیه کند؛ اما خود نیز درگیر فراز و نشیب‌های زندگی این سه نفر می‌شود. داستان چهار راوی دارد و هر بخش را یک راوی به جلو می‌برد. این رمان بازتابی است از هشت سال اخیر و روایت دیگری از آن چه بر خانواده مطبوعات رفته است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات