كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
شناسنامه مطبوعات فارس ، از آغاز تا امروز

شناسنامه مطبوعات فارس 

نویسنده:  سیروس رومی
ناشر: نوید شیراز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 423
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1388 - دوره چاپ: 1 

کیفیت : نو ؛ نوشته تقدیمی دارد

 

مروری بر کتاب 

از آغاز تا امروز

 ‌هدف اصلي من از نوشتن اين كتاب شناساندن مطبوعات فارس بود؛ زيرا نام روزنامه‌هاي فارس در كتابهاي زيادي به صورت فهرست‌وار آمده بود كه لازم بود نظمي به آنها داده شود و دانستني‌هاي بيشتري در اختيار علاقمندان قرار گيرد....

یکی از پدیده‌هایی که پس از آشنایی ایرانیان با غرب در ایران رواج یافت، روزنامه و مطبوعات بود. اولین روزنامه در دورة قاجار به چاپ رسید. اما پس از انقلاب مشروطیت ایران در سال 1285 فعالیت مطبوعات بسیار زیاد شد. وضعیت مطبوعات در دورة پهلوی نیز افت و خیزهایی را به همراه داشت. در تاریخ مطبوعات ایران برخی از استان‌ها همواره در استفاده و چاپ مطبوعات پیشگام بودند که استان فارس از جملة آنهاست.

در کتاب حاضر شناسنامة مطبوعات فارس از ابتدای فعالیت آن تا عصر حاضر، آورده شده است. اطلاعات این شناسنامه شامل: نام نشریه، صاحب‌امتیاز، مدیر، سردبیر، نوع نشریه، تاریخ انتشار اولین و آخرین شماره، محل انتشار، تعداد صفحه، قیمت اشتراک سالانه، نام چاپخانه و نشانی نشریه می‌شود. برای هر روزنامه نیز به اختصار توضیحاتی داده شده است. نامة پزشکان شیراز، نامة آسمان، روزنامة لارستان، شیرین، جوانان، حامی، نسخة سبز و شاخه طوبی از جملة این مطبوعات هستند. در کتاب، مطبوعات هردوره در فصلی جداگانه بررسی شده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

شناسنامه مطبوعات فارس ، از آغاز تا امروز

  • 220,000ریال

برچسب ها: سیروس رومی, تاریخ مطبوعات ایران, تاریخ سیاسی ایران, مطبوعات فارس, پهلوی, قاجار, کتاب شناسنامه مطبوعات فارس ، از آغاز تا امروز