منو
سبد خرید

شناسایی و شکار جاسوس

شناسایی و شکار جاسوس
موجود نمی باشد
شناسایی و شکار جاسوس
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • مدل: 81604 - 71/4
  • وزن: 0.61kg
  • UPC: 35
0 ریال

شناسایی و شکار جاسوس

نویسنده: پیتر رایت
مترجم: محسن اشرفی
ناشر: اطلاعات
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 610
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1395 - دوره چاپ: 17


مروری بر کتاب

شناسایی و شکار جاسوس کتابی است، واقعی ، افشاگر و بدون تعارف درباره کار جاسوسی و ضد جاسوسی جهان غرب، چنانکه هست، نه آنچنان که در فیلم ها و داستان ها تصویر می شود.

عنصر فعالیت های ضد جاسوسی انگلستان و جهان غرب علیه جاسوسان و نفوذی های شوروی و اروپای شرقی در سازمان ها اطلاعاتی غرب، بخش اصلی کتاب را تشکیل می دهد و ضمن آن تلاش های وقفه ناپذیر و سرسختانه سرویس مخفی انگلستان برای شناسایی و به دام انداختن جاسوسان شرق که در موارد متعدد نیز با شکست و خفت و آبروریزی روبرو شده، تشریح می شود.

باید به خاطر داشت بعضی از مقامات اطلاعاتی انگلستان مانند فیلیبی، مک لین، بورکس و بلونت، که سالها در راس ادارت حساس(اینتلیجنس سرویس انگلستان) قرار داشتند. جاسوسان مخفی شوروی از آب درآمدند و در آخرین لحظات قبل از لو رفتن به شوروی یا اروپای شرقی گریختند.

از جمله مطالب جالب توجه کتاب تشریح چگونگی کارهای مختلف جاسوسی مانند نفوذ به سفارتخانه‌های دوست و دشمن و استراق سمع الکترونیک، شکستن رمزها و «امور مرطوب» یعنی قتل و ترور افراد است که بسیار دقیق،‌ با خونسردی و بیرحمانه صورت می‌گرفته‌ است. خواننده در سطور این کتاب از حوادث عجیبی آگاه می‌شود که نویسنده در طول بیش از بیست سال فعالیت برای سرویس اطلاعاتی انگلستان شاهد بوده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.