دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

شناخت نامه صادق هدایت

شناخت نامه صادق هدایت
درحال حاضر موجود نمی باشد

شناخت نامه صادق هدایت 

نویسنده: فتح الله اسماعیلی , شهرام بهارلوییان
ناشر: قطره
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 656
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1379 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : نو ؛ لبه پایینی عطف چسب خوردگی مختصری دارد

 

مروری بر کتاب

مصور - اسناد

در این کتاب ، نخست سال شمار زندگی هدایت ، سپس شرح حال هدایت به قلم او و دهخدا به چاپ رسیده است .فهرست تفصیلی آثار هدایت بخش بعدی کتاب است که در پی آن ترجمه دو داستان کوتاه از هدایت  سامپینگه  و  هوسباز  به طبع می‌رسد  که اصل این داستان‌ها به زبان فرانسوی است.

به دنبال مبحث کوتاه  قصه ایرانی و صادق هدایت  دو قصه هدایت به نام بلبل سرگشته  و  چغندر  آورده شده و در پی آن، نکاتی درباره طنزهای هدایت، همراه با نمونه‌هایی از طنز او فراهم آمده است . پیدایش مجوسان در ایران  نوشته دیگری است از هدایت که در کتاب گنجانده شده، سپس برگزیده‌ای از ترجمه‌های هدایت به چاپ رسیده است که عبارت‌اند از : دیوار/ ژان پل سارتر  و  کارنامه اردشیر پاپگان  .

در بخش‌های بعدی کتاب نیز، علاوه برنامه‌های هدایت به دوستان، نقدهایی از بوف کور، تحلیل آرا و اندیشه‌های هدایت(از جمله دغدغه مرگ، پوچی و آفرینش)، نقد برخی آثار هدایت، گفت و گویی با مسعود فرزاد و بیژن جلالی درباره هدایت و آثار او، همچنین خاطراتی از دوستان و نزدیکان هدایت، منتشر شده است .در انتهای کتاب نیز چند تصویر و دوستان او به چاپ رسیده است .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات