كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
شناخت تحلیلی اسلام و برخی مسلکها و ادیان

شناخت تحلیلی اسلام و برخی مسلکها و ادیان

نویسنده: آیت الله یحیی نوری
ناشر: مرکز مطالعات و تحقیقات اسلامی
زبان کتاب: فارسی - انگلیسی
تعداد صفحه: 1170
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1364 - دوره چاپ:

کمیاب - کیفیت : عالی
 

مروری بر کتاب

کتاب ؛ شرحی است جامع بر تاریخ تحلیلی اسلام و جامعه مسلمین و نیز شرحی اجمالی بر ادیان و مسلک های دیگر از جمله : یهود ، مسیحیت ، زرتشتی ، هندو ، سیک ، بودائی ، شینتوئیسم ، مادیگری ، بهائیگری و شرح علل پذیرش اسلام .

...شهرت علامه نوری به لحاظ تبلیغی بیش از هر چیز سبب شد تا شمار زیادی از کسانی که در این سال‌ها علاقه‌مند بودند تا پذیرای اسلام شوند، نخست نزد ایشان رفته و با راهنمایی ایشان به دین مبین اسلام مشرف شوند. در پشت جلد کتاب ریشه‌های انقلاب اسلامی، اشاره شده است که در این سال‌ها، بیش از سیزده هزار نفر توسط وی به اسلام گرویدند؛ این امر از یادداشت‌هایی که این قبیل افراد همان زمان در مطبوعات وقت به چاپ می‌رساندند، مشخص شده است.

این كتاب، اقتباس از تالیفات و درس‌های آیت‌الله یحیی نوری است كه در مقدمه به پیش‌گویی قرآن مبنی بر عالم‌گیر شدن اسلام و شیوه‌های دعوت به اسلام و گسترش این آیین اشاره شده است. بخش نخست كتاب شامل تعریفی از اسلام و كلیاتی از این آیین است كه پس از آن در بخش دوم، اصول و عقاید اسلام، با این مختصات تشریح می‌شود: بیان معانی لغوی و تعریف اصطلاح اسلام، تاریخ ظهور اسلام، ابعاد هدایت و جامعیت اسلام، اصل ایمان به خداوند و توحید، اصل عدل الهی، اصل معاد و ایمان و به روز قیامت، اصل نبوت و پیامبری، و اصل امامت. در بخش سوم كتاب، اخلاق و برخی از احكام و نظامات و فقه اسلام بیان شده است.

در بخش دیگر كتاب، برخی ادیان و مذاهب و مسلك‌ها و عقاید شركی و الحادی و شبه دین به اختصار معرفی گردیده و متعاقب آن، برگزیده‌ای از اظهارنظرها و نامه‌های اشخاص كه به آیین اسلام گردیده‌اند، با توضیحی كوتاه از وضعیت اسلام و مسلمانی در كشورشان، بر حسب‌ ترتیب جغرافیایی و با تصویری از افراد، به چاپ رسیده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

شناخت تحلیلی اسلام و برخی مسلکها و ادیان

  • 0ریال

برچسب ها: آیت الله یحیی نوری, تاریخ اسلام, فرق اسلام, جامعه شناسی اسلام, عرفان اسلامی, تاریخ عرب, یهود, مسیحیت, زرتشتیت, هندو, سیک, بودائی, شینتوئیسم, مادیگری, بهائیگری, کتاب شناخت تحلیلی اسلام و برخی مسلکها و ادیان