منو
سبد خرید

شناخت انواع اجتماعات از دیدگاه فارابی و ابن خلدون

شناخت انواع اجتماعات از دیدگاه فارابی و ابن خلدون
-10 %
شناخت انواع اجتماعات از دیدگاه فارابی و ابن خلدون
  • موجودی: موجود
  • مدل: 148453 - 76/3
  • وزن: 0.30kg
270,000 ریال
300,000 ریال

شناخت انواع اجتماعات از دیدگاه فارابی و ابن خلدون

نویسنده: غلامعلی خوشرو
ناشر: اطلاعات
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 164
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1374 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب 

آشنایی با افكار و آرای دانشمندان و علمای اسلامی از ضرورت های جامعه ما پس از پیروزی انقلاب اسلامی است. بررسی و تحلیل آرای متفكرانی كه با پشتوانه كتاب و سنت و در فضای فرهنگ و تمدن اسلامی رشد كرده و با افكار بدیع و اصیل خود مایة قوام تفكر و گسترش تحقیق گشته‌اند.

با تكیه بر این افكار و آراست كه می‌توان الگوهای اجتماعی جدید مورد نیاز جامعه امروز را پدید آورد. پرداختن به نظرات اجتماعی اندیشمندانی نظیر فارابی و ابن خلدون از لحاظ نظری، مانع خودباختگی و بی‌هویتی جوامع مسلمان در برابر تئوری‌پردازی‌های گوناگون بوده و از لحاظ عملی ناظر بر شناخت عوامل مؤثر در دوام و زوال اجتماعات، تغییر و تحول آنان و همچنین راهنمای حل پاره‌ای معضلات و مشكلات اجتماعی است. 

بررسی تحلیلی و تطبیقی نظرات فارابی و ابن خلدون در زمینه تیپ‌شناسی اجتماعی از جمله مطالبی است كه تاكنون كمتر مورد پژوهش قرار گرفته كه محور اصلی موضوع این كتاب است. فقدان كار عملی در این مورد بویژه در زبان فارسی با توجه به نفوذ و تأثیر عمیق فكری و علمی این دو دانشمند در علمای پس از خود بر نیاز به یك بررسی نسبتاً جامع و دقیق تاكید دارد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات