منو
سبد خرید

شناخت اجتماعی هنر

شناخت اجتماعی هنر
شناخت اجتماعی هنر
  • موجودی: موجود
  • مدل: 100696 - 84/1
  • وزن: 0.30kg
150,000 ریال

شناخت اجتماعی هنر

نویسنده: رضا علامه زاده
ناشر: شناخت
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 184
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1359 

کمیاب - کیفیت : نو ؛ حدود پنج صفحه اول کتاب کج چاپ شده است.


مروری بر کتاب

هنر با انسان متولد شد. کار که آفریننده ی انسان است آفریننده ی هنر هم هست. فقط حالا کافی است بدانی کار ، مثل مادر صبری ، بعد از قرن ها بارداری ، فرزندان دوقلوی خود را به دنیا آورد ، یکی پسر و یکی دختر. اسم پسر انسان بود و اسم دختر هنر. بیشتر پژوهشگران علوم اجتماعی بر این باورند که برای شناخت خاستگاه هنر و هنرآفرین باید زندگی اجتماعی ابتدایی یعنی بازمانده‌های انسان‌های پیش از تاریخ و جامعه‌های ابتدایی کنونی را مورد پژوهش قرار داد.

درمورد پیدایش و شناخت هنر، نظریه و تئوری‌های مختلفی وجود دارد به طور مثال هگل و آرنولد هاوزر که از نظریه پردازان جامعه شناسی هنرند هر کدام  برای هنر و خواستگاه آن تعاریفی خاص دارند. هگل در زمان خود موضوع "مرگ هنر" را مطرح کرد و آرنولد هاوزر با اعتقاد بر اصالت، منحصر به فرد بودن و شخصیت قابل تکرار هنر به عنوان عام‌ترین ویژگی معتبر آن، اندیشه‌ "هنر برای هنر" را مورد انتقاد قرار داد.

به طور کلی با توجه به تعاریف و پژوهش‌هایی که انجام شده است، مهمترین عامل هنر آفرینی هر هنرمند، شخصیت اوست که میانجی واقعیت و اثر هنری است. همچنین باید گفت که به غیر  از "محیط اجتماعی" و از آن جمله، "محیط طبقه‌ای"، عامل‌های خصوصی فراوانی در شخصیت هنرمند موثر است که از میان این موارد، دو عامل "پایگاه اجتماعی" و "بینش اجتماعی" هنرمند در شخصیت او تاثیر عمیق و مداوم دارد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات