دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

شناختنامه جواد مجابی

شناختنامه جواد مجابی
درحال حاضر موجود نمی باشد

شناختنامه جواد مجابی
نویسنده: آسیه جوادی ناستین - جواد مجابی
ناشر: قطره
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 650
اندازه کتاب: وزیری جلد سلفون - سال انتشار: 1383 - دوره چاپ: 1
 

مروری بر کتاب
بخش نخست کتاب شامل زندگی‌نامه خودنوشت 'جواد مجابی' است. بخش بعدی به تحلیل و نقد داستان‌های او اختصاص دارد و بخش پایانی شامل مقالاتی است نوشته‌ی دوستان و همکاران مجابی درباره‌ی وی و آثارش.

جواد مجابی در سال ۱۳۱۸ در قزوین به دنیا آمد. وی شاعر، نقاش، محقق ادبی-هنری، روزنامه نگار، طنزپرداز، نمایشنامه نویس، فیلمنامه‌نویس و داستان نویس است. از او تا به حال ده‌ها کتاب در زمینه داستان منتشر شده است. وی اوایل دهه 40 لیسانس حقوق و دکتراى اقتصاد را از دانشگاه تهران گرفت. 19 سال کارمند دادگسترى و بعد کارشناس فرهنگى وزارت فرهنگ و هنر بود.

همزمان، روزنامه نگارى حرفه‌اى را در بین سال‌هاى 1347-1358 در روزنامه اطلاعات با عنوان دبیر فرهنگى روزنامه ادامه داد. بعدها با مجلات ادبى ایران از جمله فردوسى، جهان نو، خوشه، آدینه و دنیاى سخن همکارى داشت.
از او بیش از 50 اثر چاپ شده است که عمدتاً شامل 8 مجموعه شعر، 4 مجموعه داستان کوتاه ، 9 رمان، چندین نمایشنامه و فیلمنامه و داستان کودکان و آثار طنز و طرح‌هاى هجایى و چند مجموعه مقالات و چند شناخت‌نامه ادبى درباره نویسندگان و شاعران ایران است.

علاوه بر انتشار شعرها و رمان‌ها و داستان‌ها، کار عمده او، تحقیق درباره نوپردازان هنرهاى تجسمى ایران است که بالغ بر 6 جلد مى‌شود، که تاریخ تحلیلى زندگى و آثار نقاشان و مجسمه سازان 50 سال اخیر است.
مجابی همسر و دو فرزند دارد و به عنوان طنز پرداز مدرن شهرت دارد و طنز را در شکل‌هاى مختلف کلامى و تصویرى تجربه کرده است. نقاشى مدرن را به تفنن تجربه و چند نمایشگاه از کارهاى خود عرضه کرده است....

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات