منو
سبد خرید

شمیم ولایت

شمیم ولایت
-26 %
شمیم ولایت
  • موجودی: موجود
  • مدل: 121696 - 118/6
  • وزن: 1.30kg
700,000 ریال
950,000 ریال

شمیم ولایت

نویسنده: آیت الله عبدالله جوادی آملی
ناشر: اسراء
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 792
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1389 - دوره چاپ: 5

 

مروری بر کتاب
 

شاخص ترین چهره دین که حتی نبوت و امامت را هم در درون خود می پروراند و نیز منبعی که معدن همه کمالات و اساس همه خیرات است، حقیقت ولایت است. ولایت از سویی قرب به حق و از سویی دیگر ظهور فیض رب است؛ از این رهگذر شایسته است این جریان عمده هستی به درستی شناخته و مورد توجه قرار گیرد.  بارزترین و در عین حال کامل ترین چهره ولایت بعد از شخص ارزشمند پیامبر اکرم (ص) همانا وجود مبارک امیرمؤمنان (علیه السلام) است که تجسم همه خیرات و تمثل همه کمالات است. شناخت و معرفت آن حضرت و آگاهی از نحوه رفتار و کیفیت سلوک فردی و اجتماعی او یکی از بهترین راهکارها برای راه یابی به مراحل ولایت و نیز تحقق ارزش ها و جهات گرامی و متعالی ولایت است.

در این راستا «شمیم ولایت» عطر دل انگیز ولایت را در دو بخش و ده فصل بر مشام فرهیختگان، نخبگان و دوستداران قرآن و عترت می رساند که شامل ولایت در قرآن، عید ولایت، ولایت علوی، ظهور ولایت در صحنه غدیر، تجلّی ولایت در آیه ی تطهیر، علی (علیه السلام) مظهر اسمای حسنای الهی، قرآن در کلام امام علی (علیه السلام)، حکمت علوی، وحدت جوامع در نهج البلاغه، دنیاشناسی و دنیاگرایی در نهج البلاغه و... است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات