منو
سبد خرید

شمس لنگرودی

شمس لنگرودی
شمس لنگرودی
  • موجودی: موجود
  • مدل: 159240 - 92/8
  • وزن: 0.30kg
500,000 ریال

شمس لنگرودی

نویسنده: کیوان باژن
ناشر: ثالث
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 213
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1390 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

تصاویر گلاسه

تاریخ شفاهی ادبیات معاصر ایران 

این کتاب، دفتری دیگر از مجموعه ی تاریخ شفاهی ادبیات معاصر ایران است که به زندگی و آثار شمس لنگرودی میپردازد. چارچوب اصلی این مجموعه، پرداختن به دوره های مختلف زندگی فرد (کودکی، نوجوانی، جوانی و ..) و بیان فعالیت های ادبی، فرهنگی و سیاسی شاعر یا نویسنده است. هدف از این طرح ارائه گزارشی از زندگی خصوصی، اجتماعی و حرفه ای شخصیت هااست تا منبعی برای تحقیقات جامعه شناسی، روان شناسی و .. فراهم آید.

… هنوز بر این باورم که ضبط و ثبت زندگی شخصیت های ادبی این کشور در حوزه های شعر، داستان، نقد و ترجمه از ضرورتهایی است که نباید از آن غافل ماند....محمد شمس لنگرودی ( 1329 لنگرود) شاعر، نویسنده و پژوهشگر معاصر است. نام او به‌عنوان شاعر پس از انتشار مجموعه‌های «خاکستر و بانو» و «جشن ناپیدا» در اواسط دهه‌ی 1360 مطرح شد و پس از چاپ «قصیده‌ی لبخند چاک ‌چاک» به شهرت رسید.

در مجموعه‌ی آثار متعدد او، مجموعه شعر، رمان، داستان کودکان و آثار تحقیقی به چشم می‌خورد. «تعادل روز بر انگشتم»، «آوازهای فرشته بی‌بال»، «شب نقاب عمومی است»، «می‌میرم به جرم آن‌که هنوز زنده بودم»، «رسم کردن دست‌های تو»، «لب‌خوانی‌های قزل‌آلای من»، «توفانی پنهان شده در نسیم»، «نت‌هایی برای بلبل چوبی»، «در مهتابی دنیا»، «خاکستر و بانو»، و «جشن ناپیدا» عنوان‌هایی از مجموعه شعرهای شمس لنگرودی است.

او در زمینه‌ی آثار پژوهشی، کتاب‌های «تاریخ تحلیلی شعر نو در چهار جلد»، «گردباد شور جنون: تحقیقی در سبک هندی و احوال و اشعار کلیم کاشانی»، «مکتب بازگشت بررسی شعر دوره‌های افشاریه، زندیه، قاجاریه»، «از جان گذشته به مقصود می‌رسد: زندگی نیمایوشیج»، «رباعی محبوب من» و «روزی که برف سرخ ببارد» را تالیف کرده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات