منو
سبد خرید

شفافیت شیطانی ؛ رساله ای درباره پدیده های افراطی

شفافیت شیطانی ؛ رساله ای درباره پدیده های افراطی
درحال حاضر موجود نمی باشد
شفافیت شیطانی ؛ رساله ای درباره پدیده های افراطی
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 133747 - 3/1
  • وزن: 0.40kg
  • UPC: 30.9 = 35
0 ریال

شفافیت شیطانی

نویسنده: ژان بودریار
مترجم : پیروز ایزدی

ناشر: ثالث
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 220
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1397 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

رساله ای درباره پدیده های افراطی

نویسنده جامعه شناس معاصر در این کتاب نگاهی دارد بر وضعیت دنیای معاصر و پدیده هایی افراطی که تنها زیراکس پدیده های دیگراند. او جهان پوچ و دروغین ما را به تماشا می نشیند، ایده آل های غیرقابل باور انسان این دوران را مورد بحث قرار می دهد و بر ارزش هایی فراگیر شده که به شکلی تصادفی گسترش یافته و سبب نابودی ارزش های حقیقی در حالتی از بی معنایی می شوند تمرکز می کند؛ سپس به بررسی نابودی “خود” هر فرد تحت تاثیر پیروی و کنترل دیگران و هم چنین عدم توانایی بشر امروزی برای لذت درک محیط پیرامونش به شکلی بی واسطه و مستقل از تجربیات پیشین می پردازد.

ژان بودریار ۲۷ ژوئیه ۱۹۲۹ در فرانسه متولد شد. او جامعه‌شناس، فیلسوف و نظریه‌پرداز پسامدرنیته و پساساختارگرایی است. ژان بودریار معروفترین و جنجالی‌ترین نظریه‌پرداز پسامدرنیته است. او استدلال می‌کند که جوامع پسامدرن از تکنولوژی‌های اطلاعاتی و ارتباطاتی اشباع شده و به عصر وانمایی (شبیه‌سازی) وارد شده‌اند. از میان آثار بودیار می‌توان به نظام اشیا، فوکو را فراموش کن، آینه تولید، جامعه مصرفی؛ اسطوره‌ها و ساختارها و مبادله نمادین و مرگ اشاره کرد. بودیار ۶ مارس ۲۰۰۷ چشم از دنیا فروبست.

کتاب بازتاب اندیشه های ژان بودریار ، جامعه شناس معاصر فرانسوی ، در خصوص وضعیت کنونی جهان است ؛ جهانی که دستخوش تغییرات ژرفی شده و به تعبیر او ، جهانی تهی از معناست که مشخصه آن شبیه سازی یا وانمود است . امروزه ، همه چیزهایی که به زندگی بشر معنا می بخشید و همه آرمان ها و امید های او شکلی به خود گرفته که برای ما انسان ها تصور ناپذیر می نمود .

همه چیز هایی که زمانی ما آزادی آن ها را جشن می گرفتیم ، اینک وارد مرحله ای شده اند که در آن گردش و جا به جایی های بی پایانی حکمفرماست .. از دیدگاه بودریار ، امروزه دیگر هیچ چیز بر اثر مرگ یا پایان دوره فعالیتش از میان نمی رود ، بلکه همه چیز از رهگذر تکثیر ، آلوده سازی یا شبیه سازی نابود می شود . بودریار مبنای استدلالش را بر تغییراتی استوار میکند که در چارچوب مدلی مرحله ای مطرح شده است .... در جهان بینی بودریار همه پدیده ها چیزی جز توهم یا ظاهری از واقعیت ناموجود نیستند . 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات