كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
شعله کبود

شعله کبود

نویسنده: جبران خلیل جبران
مترجم: مهیندخت معتمدی
ناشر: وحید
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 264
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1367 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

رسائل جبران خلیل جبران به می زیاده ( ادیب لبنانی)

کتاب مشتمل بر نامه‌هایی است از "جبران خلیل جبران "به محبوب خود خانم "می زیاده "که مترجم در باب این نامه‌ها چنین توضیح می‌دهد" :

محبت میان "جبران "و "می "زاییده نگاه و لبخندی که به سلام و گفتار منتهی می‌شود نبود، بلکه محبتی است شورانگیز که در خلال مراسلات ادیبانه و نوآوری‌ها، تمایلات فکری و روحی‌ای که میان دو قلب تنها و دو روح غرب‌زده به وجود آمده است و هر یک از آنان در خواب و بیداری، همتای روح خویش را می‌جسته و آرزوی رسیدن به آن کانون عشق را داشته که جوهر نفس انسانی است و در اعلی درجه صفات او وجود دارد...

هر گاه این نامه‌ها را که نبض حیات در آنها می‌زند و بوی صداقت و یکرنگی از آنها به مشام می‌رسد به دقت بنگریم، درمی‌یابیم که محبت شدید "جبران "به "می "و علاقه "می "نسبت به او نمایانگر مهری است والا و عشقی سرشار که به عشق صوفیانه شباهت دارد

شروع شد و تا مدت بیست سال دوام یافت . محبتی که میان جبران خلیل جبران و می زیاده به وجود آمده و ریشه دوانیده است ،محبتی بوده نادر بلکه بی مانند که در تاریخ ادبیات و سرگذشت عاشقان بی سابقه بوده است . این عاطفه شدید در میان آنان حدود بیست سال ادامه داشته است بی آنکه جز در عالم خیال و روحی لطیف و اندیشه ای به نازکی غبار مه ،یکدیگر را ملاقات کنند ،زیرا جبران در مغرب زمین اقامت داشت و "می" در مشرق زمین میزیست و میان آنان به قول جبران هفت هزار میل و به قول "می"دریاهای پهناور فاصله بوده است و با وجود این می بینیم که آنان نزدیکترین کسان نسبت به یکدیگر و دلداده ترین عاشقان بوده اند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

شعله کبود

  • ناشر: وحید
  • کد کتاب: 83832
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: جبران خلیل جبران, مهیندخت معتمدی, عرفان شرق, داستان های عرفانی, کتاب شعله کبود