کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
شعر چیست ؟

شعر چیست ؟

نویسنده: محمود هومن - اسماعیل خویی
ناشر: امیر کبیر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 170
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1356 - دوره چاپ:

کمیاب یا دست دوم - کیفیت : درحد نو

 

مروری بر کتاب

گفتگوی دکتر محمود هومن با دکتر اسماعیل خویی

...آنچه در این کتاب خواهید خواند، نخست، گفتگویی ست میان دکتر هومن و من، درباره ی مفهوم شعر و سپس یادداشت هایی که من در روشنگری بعضی از گفته های او نوشته ام....

کتاب شامل چندین بخش مختلف و متعدد است که در فهرست بدین گونه آمده است:
پیشگفتار، گفتگو، پیش یادداشت ها، یادداشت ها، پیوست، یادآوری و حافظ، پیشگفتار به چاپ سوم. پیرنگ موجود در کتاب نگاهی است نقادانه و پژوهشگرانه به شعر، چگونگی و وضعیت آن در گستره ی امروز ادبیات ایران، همراه و آمیخته با منظرها و نگره های فلسفی درباب موضوع مورد بحث که این ویژگی ها کتاب پیش رو را متمایز و در خور توجه کرده است.

شاعران انسانهایی اند که «توسل» به زبان را طرد می کنند، بنابراین چون جستجوی حقیقت در زبان و به وسیله زبان ـ که نوعی ابزار تلقی می شودـ انجام می گیرد؟ نباید چنین پنداشت که اینان «تمیز» حقیقت یا « گزارش» آن را منظور دارند.
اینان به «تسمیه » ی جهان نیز نمی اندیشند و در حقیقت هیچ چیز را «نمی مانند» زیرا، تسمیه ، با قربانی شدن دائمی اسم در پای مسمی همراه است و اگر بخواهیم با زبان هگل سخن بگوییم «اسم، در قبال شیء که جوهر است، عوض را می نماید.»

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

شعر چیست ؟

  • ناشر: امیر کبیر
  • کد کتاب: 46740 - 84/6
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: محمود هومن, اسماعیل خویی, نقد شعر, مقالات ادبی, شعر