منو
سبد خرید

شعر و انقلاب

شعر و انقلاب
درحال حاضر موجود نمی باشد
شعر و انقلاب
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 92547
  • وزن: 0.40kg
  • UPC: 23
0 ریال

شعر و انقلاب

نویسنده: محمدحسن زورق
ناشر: سروش
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 344
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1397 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

گفتگو با سی تن از شعرای انقلاب اسلامی

کتاب حاضر مجموعه گفتگوهای محمدحسن زورق با سی از تن از شعرای انقلاب اسلامی درباره شعر انقلاب در برنامه تلویزیونی "گلبرگ" است که در سال ۱۳۸۶ از شبکه چهار سیما به مناسبت سی امین سالگرد انقلاب اسلامی پخش شده است. این برنامه در چهار محور مشخص پیگیری شد ؛ نخست آنکه تعریف شعر انقلاب اسلامی چیست؟ دوم ، شعر انقلاب اسلامی از کدامین مقطع زمانی آغاز شده است؟ سومین پرسش ، چه کسانی پیشتازان انقلاب اسلامی بوده اند و چهارم ، شعر انقلاب اسلامی چه تأثیری بر شعر و ادبیات سایر کشورهای اسلامی داشته است.

با توجه به اهمیت مباحث مطرح شده ، کتاب شعر و انقلاب مجموعه سخنان شاعران دعوت شده به برنامه گلبرگ است که در قالب مصاحبه بدون دخل و تصرفی گردآوری شده است. همان طور که انقلاب توجه به خدا را به جامعه برگرداند و فرآیند اسلام زدایی از فرهنگ و خداگریزی در شعر را متوقف ساخت و از آن بالاتر هویت الهی و اسلامی شعر پارسی را وارد قالب های نوین شعر کرد و سنگر شعر نو را به تسخیر اراده انسان خودآگاه و خداآگاه در آورد ؛ نظریات ارائه شده اساتید شعر انقلاب ، گوشه ای از حقیقت شعر انقلاب اسلامی را آشکار می سازد.

در این اثر گفتگوهایی با شاعران معاصر ازجمله حمید سبزواری ، علی موسوی گرمارودی ، مشفق کاشانی ، محمدجواد محبت ، محمدسعید میرزایی ، احمد عزیزی ، علیرضا قزوه ، عبدالجبار کاکایی ، جواد محقق ، افشین علاء ، حمیدرضا شکارسری ، عباس براتی پور ، سعید بیابانکی ، رضا اسماعیلی ، صابر امامی ، فاطمه راکعی ، مصطفی رحماندوست ، مرتضی امیری اسفندقه ، اسماعیل امینی ، و دیگر شاعران برجسته کشور صورت گرفته است که در بحث شعر انقلاب بسیار ارزشمند و قابل تأمل است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات