منو
سبد خرید

شطرنج راهی به پیروزی

شطرنج راهی به پیروزی
شطرنج راهی به پیروزی
  • موجودی: موجود
  • مدل: 148438 - 7/5
  • وزن: 0.50kg
450,000 ریال

شطرنج راهی به پیروزی 

نویسنده: ادوارد یانگ
مترجم: امیرنادر فاتحی
ناشر: مترجم
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 301
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1371 - دوره چاپ: 1 

کیفیت : در حد نو _ نو

 

مروری بر کتاب 

 هند وطن اصلی شطرنج است. اوایل قرن 6 در شمال – غرب هند، بازی – چاتورانگ – که شبیه شطرنج بود ظاهر شد. بتدریج بازی شطرنج در سراسر جهان گسترشیافت و بخش لاینفک فرهنگ بشری شد.بازی یا ورزش شطرنج دوستداران خاص خود را دارد که معمولا افرادی هستند خوش فکر ، باهوش و با تمرکز بالا . برای اینکه بتوانید شطرنج را خوب بازی کنید و موفق باشید باید زیاد تمرین کنید.شطرنج

شطرنج بازی دو نفره ای است که روی یک صفحه با 64 خانه ؛ 32 خانه سیاه و 32 خانه سفید به وسیله 32 مهره ؛ 16 مهره سفید و 16 مهره سیاه انجام می شود. موفقیت در این ورزش بیش از هر چیز به توان تحلیل و فهم انتزاعی ذهن وابسته است. 
صفحه شطرنج یک صفحه مربع هشت در هشت خانه یکی در میان سیاه و سفید است. ستون های عمودی روبروی شطرنج بازان با حروف الفبا از A تا H و ردیف های افقی با اعداد 1 تا 8 مشخص می شوند.

شطرنج یک بازی فکری است و نیاز به استراتژی و تاکتیک هایی دارد که با آموزش صحیح و مطالعات بیشتر می تواند شما را به یک شطرنج باز خوب تبدیل کند. شطرنج سن نمی شناسد. شما در هر سنی باشید می توانید بازی کنید. 
اولین گام برای یادگیری باید به کلاس های شطرنج که زیر نظر فدراسیون تشکیل می شود بروید و تعیین سطح کنید. شطرنج در سه سطح آماتور، متوسطه و پیشرفته است که هر سطحی آموزش و تاکتیک های خاص خود را دارد. بهترین کتاب برای شروع شطرنج آماتور و متوسطه به اسم مایزلیس است. پیشنهاد می شود به تمامی شطرنج بازها حتما این کتاب را مطالعه کنند. 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات