كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
شطرنج باز

شطرنج باز

نویسنده: اشتفان تسوایگ (استفن زوایک)
مترجم: محمد مجلسی
ناشر: دنیای نو
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 112
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1398 - دوره چاپ: 6

 

مروری بر کتاب

داستان شطرنج باز از جمله داستان های بلند «اشتفان تسوایگ» نویسنده مشهور اتزیشی است که در سال 1942 منتشر شد.
این داستان را مدت کوتاهی قبل از خودکشی اش در دوران تبعید نوشت.هدف اصلی او از نوشتن این داستان، پرده برداری از خشونت رژیم فاشیستی در طول جنگ جهانی دوم می باشد...

شطرنج‌باز، تمثیلی از درماندگی شهروندان فرهیخته در برابر فاشیسم راز موفقیت اشتفان تسوایگ این بود که شخصیت‌های تاریخی را وارد داستان‌های تخیلی می‌کرد و به آن‌ها بیرون از متن تاریخ شخصیت و هویت مستقل می‌بخشید.

اگر بخواهیم از مهم‌ترین ویژگی آثار او یاد کنیم، باید بگوییم آثار تسوایگ از یک سویه تراژیک برخوردار است، جنبه دراماتیک بسیار برجسته‌ای دارد و همچنین از مالیخولیا و اندوه هم نشان دارد. تقریباً هر داستان بلند (نوول) یا رمانی که اشتفان تسوایگ نوشته، بیانگر شکست دردناک و تراژیک انسانی آرزومند است که سرانجام ناکام می‌ماند.

در این داستان بلند یک شطرنج‌باز که از انسانیت کاملاً بی‌بهره مانده اما کارش را خوب بلد است و در واقع فاشیست‌ها را نمایندگی می‌کند، با یک زندانی روشنفکر و دربند شطرنج بازی می‌کند..

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

شطرنج باز

  • ناشر: دنیای نو
  • کد کتاب: 38423
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: اشتفان تسوایگ (استفن زوایک), محمد مجلسی, داستان های اتریشی, داستان های انگلیسی, کتاب شطرنج باز