دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

شش مقاله ادبی

شش مقاله ادبی

نویسنده: آندره موروآ
مترجم : ملک مهدی میرفندرسکی

ناشر: دانشگاه تهران
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 150
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1356 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : درحد نو _ نو

 

مروری بر کتاب

آندره موروا» یکی از نویسندگان بزرگ فرانسوی است که اصالت یهودی دارد و نام اصلی او «امیل هرزوگ» است. وی در سال 1885 در شهر «البوف» متولد شد و پس از پایان تحصیلاتش در «البوف» و  سپس در شهرهای «روان» و «کان»، مسئولیت نظارت بر کارخانه نساجی خانواده‌اش را به مدت ده سال بر عهده گرفت.

وی در جنگ جهانی اول از طرف ارتش فرانسه به سمت رابط و مترجم در بین نیروهای فرانسه و انگلیس انتخاب شد. از این رو با روحیات انگلیسی‌ها از نزدیک آشنایی یافت و این آشنایی باعث شد که طی مدت سی‌ سال، آثار ادبی، تاریخی و تحقیقی گوناگونی درباره انگلستان بنویسد. بهترین آثار او در این زمان، رمان «خاموشیهای سرهنگ برامبل» و گفتگوهای «دکتر اُ. گریدی» است؛ شرح حالی طنزآمیر و سرگرم کننده از یاران زمان جنگ که موروا را به مردم شناساند.

از دیگر رمانهای موروا که جنبه افسانه‌ای هم دارد، می توان به «برنار کنه»  و «اقلیمها»  اشاره کرد. موروا همچنین آثاری در شرح حال عده‌ای از نویسندگان و شاعران انگلستان دارد که رنگ دلپذیر داستانی به خود گرفته و موجب شهرت او در انگلستان گشته است. برخی از این آثار عبارتند از :
«چهار مطالعه انگلیسی» ، «اهل سحر و اهل منطق»  در شرح حال و آثار شاعران معاصر انگلیسی، «آریل یا سرگذشت شلی» ، «شرح حال مستندی از دیزریلی»  و «بایرون» 

آندره موروا، بیشتر شهرت خود را مدیون همین زندگینامه‌ است که از شیوه خاصی برخوردار بوده و مورد استقبال فراوان مردم قرار گرفته است. وی با آنکه در این آثار به اسناد و مدارک روی می آورد، از آنها نامی نمی‌برد و به سرگذشتها، صورت داستانی دلپذیری می‌بخشد.


فهرست

ژوزه مارتن دوگار
مارسل پروست
آندره ژید
فرانسوا موریاک
ژرژ دوهامبل
آنتوان سنت دواگزوپری

 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات