كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
شش بال علم

شش بال

نویسنده: جورج سارتون
مترجم: احمد آرام
ناشر: فجر - فرانکلین
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 445
اندازه کتاب: وزیری  - سال انتشار: 1356 - دوره چاپ : 2

 

مروری بر کتاب 

مردان علم در رنسانس

جورج سارتن نویسنده‌ کتاب معروف «تاریخ علم» در کتاب «شش بال» نارسایی و ناتوانی علم را در انسانی ساختن روابط بشر و نیاز فوری انسان را به نیروی ایمان چنین بیان می‌کند: 

«علم در بعضی زمینه‌ها ترقیات شگفت‌ کرده است ولی در زمینه‌های دیگر مثلا سیاست ملی یا بین‌المللی که مربوط است به روابط افراد انسان با یکدیگر، هنوز خود را ریشخند می‌کنیم». 

...هنر زیبایی را آشکار می سازد و همین جهت مایه شادی زندگی می شود. دین محبت می آورد و موسیقیِ زندگی است. علم با حق و راستی و عقل سر و کار دارد و مایه هوشیاری نوع بشر می شود. به هر سه اینها نیازمندیم؛ هم به هنر، هم به دین، هم به علم. علم به صورت مطلقی برای زندگی لازم است، ولی هرگز به تنهایی کافی نیست

فهرست

چارچوبه رونسانس: اکتشافات جغرافیایی و تعلیم و تربیت
ریاضیات و نجوم
فیزیک، شیمی، فنون صناعت
تاریخ طبیعی
علم تشریح و پزشکی
لئوناردو داوینچی: هنر و علم

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

شش بال علم

  • ناشر: فجر
  • کد کتاب: 91212
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: جورج سارتون, احمد آرام, تاریخ اروپا, قرون وسطی, تاریخ علم, تاریخ تمدن, جامعه شناسی هنر, کتاب شش بال ؛ مردان علم در رنسانس