دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

شرح و بررسی تطبیقی ایلیاد

شرح و بررسی تطبیقی ایلیاد
درحال حاضر موجود نمی باشد
شرح و بررسی تطبیقی ایلیاد
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 138351 - 202/1
  • وزن: 0.30kg
0 ریال

شرح و بررسی تطبیقی ایلیاد

نویسنده: محمد بقایی
ناشر: روزنه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 288
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1382 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

در این کتاب مفاهیم برآمده از منظومه ایلیاد یعنی عقاید و افکار هومر مورد بررسی تاریخی با فرهنگ غرب و شرق قرار گرفته و میزان این تاثیر معلوم می شود.برخی از این تاثیرات مستقیم است یعنی یکسره ماخوذ از آثار هومر است برخی دیگر به صورت غیرمستقیم از طریق اندیشمندان و متفکران پس از وی به فرهنگ جهانی راه یافته و در نتیجه در تمدن روزگاران بعد موثر افتاده اند. نشانه های این تاثیر که پایه های اصلی هر فرهنگی بر آن استوار است در کتاب مورد بررسی و نقد قرار می گیرد....

برای خواننده ایلیاد که طبیعتا انسانی فرهیخته و اندیشمند است بینایی و نابینایی سراینده آن موضوعی درخورتوجه، یا حداقل موضوع اصلی، نیست. آنچه برای خوانندگان چنین اثری شگفت‌انگیز است، اندیشه‌هایی است که سراینده آن در اثری حماسی ارائه می‌نماید.

اثری که به قول افلاتون «کتاب مقدس همه یونانیان است». اما این «کتاب مقدس» آئینی با خود آورد که باید آن را آئین هُمری نامید. آئینی که یکی از ارکان فرهنگ و تمدن غرب است، که البته شرق نیز از آن بی‌تأثیر نماند. در کتاب حاضر که جابه‌جا مفاهیم برآمده از ایلیاد، یعنی عقاید و افکار هُمر، مورد بررسی تاریخی با فرهنگ غرب و شرق قرار گرفته، میزان این تأثیر معلوم می‌شود.

برخی از این تأثیرات مستقیم است، یعنی یکسره مأخوذ از آثار هُمر است، برخی دیگر به صورت غیر مستقیم از طریق اندیشمندان و متفکرانِ پس از وی به فرهنگ جهانی راه یافته و در نتیجه در تمدن روزگاران بعد مؤثر افتاده‌اند. نشانه‌های این تأثیر که پایه‌های اصلی هر فرهنگی برآن استوار است در جای جای کتاب مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات