كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
شرح قصائد عرفانی - اخلاقی کمال الدین اسماعیل اصفهانی

شرح قصائد عرفانی - اخلاقی کمال الدین اسماعیل اصفهانی

نویسنده: عطاءالله پور حاجی لنگرودی
ناشر: مولف
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 349
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1369 - دوره چاپ:

 کیفیت : عالی

 

مروری بر کتاب

کمال‌الدین اسماعیل بن محمد بن عبدالرزاق اصفهانی، معروف به خلاق المعانی، شاعر ایرانی نیمه نخست قرن هفتم هجری، و آخرین قصیده‌سرای بزرگ ایران در اوان حمله مغول است که در گیرودار هجوم‌ها و قتل‌عام‌های آنان از میان رفت.

کمال‌الدین اسماعیل به استادی و مهارت درآوردن معانی دقیق شهرت وافردارد؛ و اعتقاد ناقدان سخن بدو تا حدی بود که او را بر پدرش ترجیح نهاده و خلاق‌المعانی لقب داده‌اند.

وی علاوه بر باریک‌اندیشی و دقت در خلق معانی در التزامات دشوار و تقید به آوردن ردیف‌های مشکل نیز شهرت دارد، چنان که بعضی از قصاید او را که به این التزامات و قیود سروده شده بعد از وی جواب نتوانستند گفت.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

شرح قصائد عرفانی - اخلاقی کمال الدین اسماعیل اصفهانی

  • ناشر: مولف
  • کد کتاب: 63292 - 51/6
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: عطاءالله پور حاجی لنگرودی, نقد شعر, کمال الدین اصفهانی, شعر فارسی, شعر عرفانی, نقد ادبی, کتاب شرح قصائد عرفانی - اخلاقی کمال الدین اسماعیل اصفهانی