منو
سبد خرید

شرایط موفقیت تبلیغ

شرایط موفقیت تبلیغ
شرایط موفقیت تبلیغ
  • موجودی: موجود
  • مدل: 46260 - 12/2
  • وزن: 0.20kg
90,000 ریال

شرایط موفقیت تبلیغ

نویسنده: محمدرضا ناجی
ناشر: سازمان تبلیغات اسلامی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 160
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1370 - دوره چاپ: 1

کیفیت : در حد نو

 

مروری بر کتاب

هجرت موضوعی است که در تاریخ بشریت سابقه دارد و اساس کار انبیاء اولوالعزم بوده است . سردمدار مهاجران فی سبیل الله ابراهیم خلیل الرحمن است که برای انجام رسالت و در جهت ادای وظیفه خود به یک سرزمین خشک و بی آب و علف هجرت کرد و تنها فرزندش را در آنجا رها نمود و فقط روی سخنش با خدای تبارک و تعالی بود که: «ربنا انی اسکنت من ذریتی بواد غیر ذی زرع عند بیتک المحرم ربنا لیقیموا الصلوة فاجعل افئدة من الناس تهوی الیهم » (3) ; «پروردگارا! من بعضی از فرزندانم را در سرزمین بی آب و علف، در کنار خانه ای که حرم توست، ساکن ساختم تا نماز را بر پا دارند; تو دلهای گروهی از مردم را متوجه آنها ساز .»

حضرت ابراهیم علیه السلام پس از این هجرت از خداوند متعال درخواست کرد که قلوب مردم را به خانواده اش و آن سرزمین متوجه کند و آنها را تحت حمایت خود قرار دهد و از روزگار گذشته دیده شده است و امروز می بینیم و تا آخر دنیا هم این دعا در حال اجابت خواهد بود . این نتیجه و برکت هجرت آن حضرت است .

حضرت موسی علیه السلام نیز در هجرت به مقام کلیم اللهی نائل شد . اگر آن حضرت در شهر خود می ماند و هجرت نمی کرد معلوم نبود که چه می شد; اما آنگاه که در شب تاریک و بارانی و بیابان سرد و در هنگام درد زایمان خانواده اش گفت: بایستید تا من بروم و از آتشی که از دور افروخته شده است، شعله ای برایتان فراهم کنم تا گرم شوید، از شش جهت این صدا به گوشش خورد که: «انی انا ربک فاخلع نعلیک انک بالواد المقدس طوی » (4) ; «من پروردگار توام; کفشهایت را بیرون آر، که تو در سرزمین مقدس «طوی » هستی .»

رسول گرامی اسلام صلی الله علیه و آله هم اگر هجرت نمی کردند و از مکه پا بیرون نمی گذاشتند و در شهر خودشان می ماندند، معلوم نبود که تاریخ اسلام چه سرنوشتی پیدا می کرد . هجرت با برکت پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله موجب تشکیل حکومت اسلامی در مدینه شد و از آنجا مبانی دین اسلام پایه ریزی و تقویت گردید .

بنابراین، عامل اساسی در موفقیت پیامبران بزرگ، همان مهاجرت بوده است . و مبلغان مهاجر پیرو و رهرو آن پیامبرانند و باید قدر خود و کار خود را بدانند .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات