كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
شرایط امکان علوم اجتماعی در فلسفه غرب و فلسفه متاخر اسلامی

شرایط امکان علوم اجتماعی در فلسفه غرب و فلسفه متاخر اسلامی

نویسنده: ابوالفضل مرشدی
ناشر: ثالث
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 382
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1396 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب 

«در جهان غیر اروپایی، به ویژه در جهان خاورمیانه و ایران، روند شکل‌گیری علوم اجتماعی جدید به گونه‌ای دیگر بود. بدین شکل بود که ورود علوم اجتماعی جدید بدون مبانی جدی بود. یعنی انتقال این علوم به جهان خاورمیانه به طور کلی و به قلمرو زبان فارسی به طور خاص، بدون توجه به مبانی این علوم بوده است.

اگرچه در گذشته علوم اجتماعی خاصی در این مناطق وجود داشته است، یعنی پیرامون روابط انسان‌ها در ابعاد متفاوت و از منظرهای گوناگون تامل شده است، اما علوم اجتماعی به مفهوم و معنای دوران جدید به طور کلی دارای مولفه‌های نو است و از این رو، علوم اجتماعی جدید به گونه‌ای اساسی متمایز از علوم گذشته است. این مسئله‌ای است که انتقال دهندگان علوم اجتماعی به ایران اساسا به آن بی‌توجه بوده‌اند.»

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

شرایط امکان علوم اجتماعی در فلسفه غرب و فلسفه متاخر اسلامی

  • ناشر: ثالث
  • کد کتاب: 46219
  • موجودی: در انبار
  • 320,000ریال
  • 285,000ریال

برچسب ها: ابوالفضل مرشدی, جامعه شناسی فلسفی, خاورمیانه, روانشناسی اجتماعی, جامعه شناسی, کتاب شرایط امکان علوم اجتماعی در فلسفه غرب و فلسفه متاخر اسلامی