كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
شخص سوم ؛ طریش علیا

شخص سوم

نویسنده: فرانتس کسافر کروتس
مترجم: رضا کرم رضائی
ناشر: ققنوس
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 86
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1356 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : در حد نو 


مروری بر کتاب

فرانتس کسافر کروتس در سال ۱۹۴۶ در شهر مونیخ واقع در استان باوریا (جنوب آلمان) متولد شد. مدرسه هنرپیشگی را در همان شهر به پایان رساند و در تئاتر زیرزمینی مونیخ به بازیگری پرداخت. وی به دریافت جوایز متعددی در زمینه ادبیات و نمایشنامه نویسی نائل گشته و بعد از این تاریخ نمایشنامه های زیادی نوشته است. از کارهای مهم او “کله شق”، “کار خانگی”، “مربوط به مردان”، “اصطبل”، و “فریتس عزیز”، “اطریش علیا یا شخص سوم” و “کاشانه یا کلبه ی والدین” را می توان نام برد.

کروتس تمام شخصیت هایش را از میان طبقه ی کارگر و دهقان استان باوریا انتخاب کرده است و اکثر نمایشنامه هایش را به همین لهجه نوشته است. از آنجا که آدمهای او بطور کلی نیک، ساده، خوش باور و مظلومند و تحت فشار نظام حاکم بر آنها دست و پا می زنند، تصور می رود که انتخاب لهجه باید به این دلیل باشد که سادگی و معصومیت آنها بیشتر نمودار گردد. شیوه تئاتری او “واقعگرایی اجتماعی” است و یکی از قواعد مهم این شیوه این است که هرکدام از آدمهای نمایش نمونه ی کاملی از آدمهای طبقه خودشان تقریبا در همه جای دنیا باشند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

شخص سوم ؛ طریش علیا

  • ناشر: ققنوس
  • کد کتاب: 106324- 102/1
  • موجودی: در انبار
  • 300,000ریال

برچسب ها: فرانتس کسافر کروتس, رضا کرم رضائی, نمایشنامه آلمانی, داستان های آلمانی, برشت, کتاب شخص سوم ؛ طریش علیا