کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ، از دهم فروردین ماه تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
شب سپیده می زند ؛ 36 عکس فیلم ، 36 جستار

شب سپیده می زند

نویسنده: یوریک کریم مسیحی - بابک احمدی
ناشر: ماکان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 173
اندازه کتاب: خشتی - سال انتشار: 1383 - دوره چاپ:

 

 

مروری بر کتاب

36 عکس فیلم ، 36 جستار - گلاسه

کتاب «شب سپیده می‌زند» در برگیرنده 36 عکس از 36 فیلم مطرح خارجى است به همراه 36 مقاله درباره تک تک این عکس‌ها که سعى کرده‌ام در آن ارتباط نامرئى عکس و سینما را مورد بررسى قرار بدهم. در کتاب «شب سپیده می‌زند باری دیگر» هم 36 عکس مرتبط با این موضوع آورده شده است.

طبق گفته نویسنده ٬ وجود عکس‌ها دلیلى بر این ادعا است که عکس با سینما ارتباطى تنگاتنگ دارد : در مقاله‌اى در ابتداى کتاب دیدگاهم را نسبت به این موضوع ارائه داده‌ام و بابک احمدی هم در مقدمه‌ای در این کتاب اشاراتی به این موضوع داشته است. کتاب «شب سپیده می‌زند» این موضوع را از سال 1902 تا 1970 و در کتاب «شب سپیده می‌زند باری دیگر» از سال 1970 تا 2012 را بررسى کرده است.

طبق گفته نویسنده ٬ جلد اول کتاب بین سال‌های 76 تا 78 نوشته شد و تالیف جلد دوم هم حدود یکسال و نیم به طول انجامید. در کتاب «شب سپیده می‌زند باری دیگر» 48 عکس از فیلم‌های مطرح دنیا با کیفیت خوب چاپ می‌شود که اشاراتی به داستان فیلم هم خواهد داشت.

کتاب «شب سپیده می‌زند» عکس‌های فیلم‌های سال‌های 1902 تا 1970 را در بر می‌گیرد و عکس فیلم‌های «سفر به ماه» اثر ژرژ ملی‌یس ، «تعصب» دیوید وارک گریفیث ، «نانوک شمالی» رابرت فلاهرتی ، «یک سگ آندلسی» لوئیس بونوئل ، «سزار کوچک» مروین لی‌روی ، «M» فریتس لانگ ، «پیروزی اراده» لنی ریفنشتال ، «خوشه‌های خشم» جان فورد ، «بانویی از شانگهای» اورسن ولز ، «هفت سامورایی» آکیرا کوروساوا ، «پاترپانچالی» ساتیاجیت ری ، «شب شکارچی» چارلز لاتن ، «سرگیجه» آلفرد هیچکاک ، «ویریدیانا» لوئیس بونوئل ، «بیلیاردباز» رابرت راسن و «بچه‌ی رزمری» رومن پولانسکی و ... در این کتاب مشاهده می‌شود. در این کتاب ، فیلم به فیلم ، موضوع به موضوع و عکس به عکس ، اطلاعاتی که به لحاظ عقلی و فرمی پذیرفته است بازگو شده است و حتی برخی مسایل فنی نیز در نظر گرفته شده‌اند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

شب سپیده می زند ؛ 36 عکس فیلم ، 36 جستار

  • ناشر: ماکان
  • کد کتاب: 98399 - 113/6
  • موجودی: در انبار
  • 260,000ریال

برچسب ها: یوریک کریم مسیحی, بابک احمدی, تاریخ سینما, عکاسی, فیلم, سینما, عکس, کتاب شب سپیده می زند