کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
شبهای پیشاور

شبهای پیشاور

نویسنده: محمد سلطان الواعظین شیرازی
ناشر: آدینه سبز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 850
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1389 ~ 1388 - دوره چاپ: 6 ~ 4

 

مروری بر کتاب

در دفاع از حریم تشیع

کتاب شب های پیشاور (در دفاع از حریم تشیع) اثری ویژه قلمداد می شود، از آن نظر که بسیاری از مباحث مطرح در تشیع را در قالب مناظره برای مخاطبان حاضر در مجالس آن زمان تبیین کرده است.
مرحوم سید محمد بن اکبر مشهور به سلطان الواعظین شیرازی در حدود سال ۱۲۷۵ هجری شمسی در تهران متولد شد و مقدمات علم را در همان جا فرا گرفت؛ در ۱۲ سالگی به همراه پدرش به عراق رفته و سطوح متوسطه را خواند؛ سپس در خدمت پدر به کرمانشاه عزیمت کرد و به تبلیغ شریعت پرداخت، پس از آن به کشورهای عراق، سوریه، فلسطین، اردن، مصر و هندوستان مسافرت کرد و با گروه های بسیاری از یهودیان، مسیحیان، برهمائیان و اهل سنت مناظرات دینی و مذهبی داشت. در ربیع الاول سال ۱۳۴۵ قمری در حالی که بیش از ۳۰ سال نداشت، بعد از تشرف به حج به کراچی و دیگر شهرهای مهم هند و پاکستان رفته و بنا به درخواست دوستان خود و با توجه به شهرتی که داشت، جلسات مناظره متعددی با علمای هند و سایر مذاهب اسلامی برگزار می کند؛ که از جمله آنها جلسه ای بوده که در حضور گاندی برگزار شده و با پیروزی او به اتمام رسیده و در جراید آن روزگار هند چاپ می شود.

روزی دونفر از روحانیون اهل سنت به نام های حافظ محمد رشید و شیخ عبدالاسلام که اهل کابل بودند، به ملاقات ایشان آمده و تا ده شب مشغول مناظره می شوند، این جلسات که در منزل شخصی به نام میرزا بعقوب علی برگزار می شد و تا شش ساعت و گاه تا طلوع فجر ادامه می یافت، با حضور چهار نفر خبرنگار و حدود 200 مستمع شیعه و سنی اهمیت زیادی یافته بود، به طوری که گزارش آن هر روز صبح در جراید منتشر می شد.

البته بعدها خود سلطان الواعظین از روی گزارش های چاپ شده در جراید، این مناظرات را در کتابی به نام "شب های پیشاور" مرتب و چاپ کرد. علاوه بر این کتاب، آثار گرانبهای دیگری از وی به جای مانده که یکصد مقاله سلطانی در رد یهود و نصارا و نیز "فرقه تاجیه" یا "گروه رستگاران" از آن جمله اند.

مرحوم سلطان الواعظین شیرازی سرانجام در شانزدهم مهر ۱۳۵۰ هجری شمسی در ۷۵ سالگی در تهران درگذشت و با تشییع با شکوهی در مقبره ابوحسین در شهر مقدس قم در جوار حضرت فاطمه معصومه (س) به خاک سپرده شد.

کتاب شب های پیشاور شامل ۱۰ جلسه از مناظرات سلطان الواعظین می شود ...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

شبهای پیشاور

  • ناشر: آدینه سبز
  • کد کتاب: 97166 - 117/2
  • موجودی: در انبار
  • 580,000ریال
  • 450,000ریال

برچسب ها: سلطان الواعظین شیرازی, فقه شیعه, امامان, شیعه, اسلام, تاریخ شیعه, کتاب شبهای پیشاور ؛ در دفاع از حریم تشیع