دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

شبانه ها

شبانه ها
-22 %
شبانه ها
  • موجودی: موجود
  • مدل: 144929 - 111/7
  • وزن: 0.30kg
510,000 ریال
650,000 ریال

شبانه ها

نویسنده: کازوئو ایشی گورو
مترجم: علیرضا کیوانی نژاد
ناشر: چشمه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 224
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1396 - دوره چاپ: 5

 

مروری بر کتاب

پنج داستان موسیقی و شب

شبانه‌های ‌ایشی‌گورو‌ به‌راستی مجموعه‌ای‌ست از داستان‌های بی‌نظیر که خواندنِ هر کدام جذابیتی جداگانه دارد. به‌خصوص طرح‌هایی که ‌ایشی‌گورو‌ انتخاب کرده، نشان از نبوغ او در نویسندگی دارد. به‌عنوان مثال داستانِ اول (خواننده) در مورد خواننده‌ای مشهور و قدیمی‌ست که تصمیم گرفته همسرش را سورپرایز کند؛ به این طریق که از گیتاریستی می‌خواهد هم‌راهِ او زیر پنجره‌ی محل اقامتِ همسرش بروند و برایش چند آهنگ بخواند.گیتاریستِ جوان با کمال میل این خواسته را قبول می‌کند و در نهایت درمی‌یابد ماجرا از یک هدیه‌ی کوچک فراتر بوده.

داستان دوم (زیر و رو بشه دنیا من دوست دارم) ماجرایِ مردی‌ست که قرار است بین یک زن و مرد مصالحه برقرار کند و خلافِ آن‌چه فکر می‌کند، ماجرا اصلا به آشتی نمی‌انجامد. یا خودِ داستانِ ‌شبانه‌ که در مورد نوازنده‌ای‌ست که به خاطر زیبایی تصمیم می‌گیرد چهره‌اش را عمل کند.

عنوانِ کاملِ مجموعه‌داستانِ اخیرِ ‌ایشی‌گورو‌، ‌شبانه‌ها، پنج داستانِ موسیقی و شب‌ است و با دقت به مضمامین داستان‌ها مشخص می‌شود در تمام آن‌ها دو عنصر بسیار بیش‌تر به چشم می‌خورند؛شب و موسیقی. در تمام داستان‌ها شخصیت‌ها به‌نوعی با نوازندگی و موسیقی در ارتباط هستند و اتفاقات مهم نیز در شب به‌وقوع می‌پیوندد. ضمن این‌که راوی مایه‌هایی ظریف از شوخ‌طبعی دارد که در کنارِ زوایه‌دیدِ منحصربه‌فرد نویسنده نسبت به روابط بین زن و مرد، سبب می‌شود .

فهرست

خواننده
زیر و رو بشه دنیا من دوسِت دارم
شبانه
نوازنده‌های ویلن سل
تپه های مالورن

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.
برچسب ها: کتاب شبانه ها

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات