کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
شبانه ها

شبانه ها

نویسنده: کازوئو ایشی گورو
مترجم: علیرضا کیوانی نژاد
ناشر: چشمه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 224
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1390 - دوره چاپ: 3

کیفیت : در حد نو


مروری بر کتاب

شبانه‌های ‌ایشی‌گورو‌ به‌راستی مجموعه‌ای‌ست از داستان‌های بی‌نظیر که خواندنِ هر کدام جذابیتی جداگانه دارد. به‌خصوص طرح‌هایی که ‌ایشی‌گورو‌ انتخاب کرده، نشان از نبوغ او در نویسندگی دارد.

به‌عنوان مثال داستانِ اول (خواننده) در مورد خواننده‌ای مشهور و قدیمی‌ست که تصمیم گرفته همسرش را سورپرایز کند؛ به این طریق که از گیتاریستی می‌خواهد هم‌راهِ او زیر پنجره‌ی محل اقامتِ همسرش بروند و برایش چند آهنگ بخواند.

گیتاریستِ جوان با کمال میل این خواسته را قبول می‌کند و در نهایت درمی‌یابد ماجرا از یک هدیه‌ی کوچک فراتر بوده.

داستان دوم (زیر و رو بشه دنیا من دوست دارم) ماجرایِ مردی‌ست که قرار است بین یک زن و مرد مصالحه برقرار کند و خلافِ آن‌چه فکر می‌کند، ماجرا اصلا به آشتی نمی‌انجامد. یا خودِ داستانِ ‌شبانه‌ که در مورد نوازنده‌ای‌ست که به خاطر زیبایی تصمیم می‌گیرد چهره‌اش را عمل کند.

عنوانِ کاملِ مجموعه‌داستانِ اخیرِ ‌ایشی‌گورو‌، ‌شبانه‌ها، پنج داستانِ موسیقی و شب‌ است و با دقت به مضمامین داستان‌ها مشخص می‌شود در تمام آن‌ها دو عنصر بسیار بیش‌تر به چشم می‌خورند؛

شب و موسیقی. در تمام داستان‌ها شخصیت‌ها به‌نوعی با نوازندگی و موسیقی در ارتباط هستند و اتفاقات مهم نیز در شب به‌وقوع می‌پیوندد. ضمن این‌که راوی مایه‌هایی ظریف از شوخ‌طبعی دارد که در کنارِ زوایه‌دیدِ منحصربه‌فرد نویسنده نسبت به روابط بین زن و مرد، سبب می‌شود .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

شبانه ها

  • ناشر: چشمه
  • کد کتاب: 91958 - 45/1
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: کازوئو ایشی گورو, علیرضا کیوانی نژاد, داستان های ژاپنی, کتاب شبانه ها