منو
سبد خرید

شایسته و ناشایست در اندیشه اسلامی

شایسته و ناشایست در اندیشه اسلامی
موجود نمی باشد
شایسته و ناشایست در اندیشه اسلامی
0 ریال
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • مدل: 43170 - 18/6
  • وزن: 0.50kg
  • UPC: 5

شایسته و ناشایست در اندیشه اسلامی

نویسنده: مایکل کوک
مترجم: محمدحسین ساکت
ناشر: نگاه معاصر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 500
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1384 - دوره چاپ: 1 

مروری بر کتاب 

در سه فصل آغازین کتاب درباره‌ی آیه‌های قرآنی که درباره‌ی اصل فرمان به شایست (امر به معروف) و وازدن از ناشایست (نهی از منکر)، نیز تفسیر و حدیث و مسلمانان آغازین سخن می‌رود. در فصل‌های بعدی، مخاطبان با پایگاه‌های اندیشه‌ورزی معتزلیان، امامیان، زیدیان، اسماعیلیان، حنیفیان، شافعیان، مالکیان، اباضیان و غزالی آشنا می‌شوند. مباحث بعدی نیز درباره‌ی تحولات اسلامی معاصر در تفکر شیعه و سنی است.

این کتاب را مى توان مهم ترین اثر تحقیقى درباره امر به معروف و نهى از منکر در اسلام به شمار آورد که تا کنون در غرب نوشته شده است. از این رو, برخى از استادان دانشگاه پنسیلوانیا, فضل و تبحر مایکل کوک را حیرت آور و تحلیل هایش را منسجم و مستدل و غالباً خیره کننده دانسته اند.7 مایکل کوک در اثر خود, مفهوم امر به معروف و نهى از منکر را به روش تطبیقى و مقایسه اى به حوزه اخلاق کشانده و معلوم کرده که چگونه اسلام به این آموزه دست یافته است. کتاب وى, روش تحقیق و دریافت از متون اسلامى را به پژوهشگران مى آموزد و نشان مى دهد که چگونه باید به مطالعه و تحلیل ادیان و فرهنگ ها پرداخت.
با وجود آنکه این کتاب, یک اثر تحقیقى و علمى است, اما متن آن ساده و بى تکلّف, با گزارش یک رویداد تأثرانگیز به نقل از روزنامه نیویورک تایمز آغاز مى گردد; همچون داستانى که نرم و چابک با توصیف یک حادثه شروع مى شود و سپس حوادث, یکى پس از دیگرى اتفاق مى افتد.

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب