كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
شاه گوش می کند

شاه گوش می‌کند 

نویسنده: ایتالو کالوینو
مترجم: فرزاد همتی - محمد رضا فرزاد
ناشر: مروارید
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 200
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1385 - دوره چاپ: 3 


مروری بر کتاب 

بیست داستان کوتاه

راوی داستان چهره پادشاهی را ترسیم می‌کند که مهمترین کارش از زمان تاجگذاری این بوده که بی حرکت بر روی تخت بنشیند .در قصر هر از گاهی صدای ارتعاشی می‌آید .راوی حکایت می‌کند شاید قصر مملو از دشمن است و ای بسا تشخیص دوست از دشمن مشکل‌تر شده باشد .شهر همچون یک اقیانوس در حرکت است, اما در قصر همه چیز ساکت و آرام است و شاید هم این نظم و ترتیب قصر حاکی از یک کودتا باشد .

خطر, بیش‌تر ناشی از سکوت است ; اما راوی به پادشاه قوت قلب می‌دهد که این همه ناشی از خیالات اوست .قصر پادشاه روی سردابه‌هایی بنا شده که در آن کسی زنده به گور شده است .صدایی می‌آید, صدا می‌تواند نشان دهنده حرکت یک انسان باشد .در بیرون ولوله است دشمنان به قصر حمله می‌کنند .پادشاه در حین فرار با یک زندانی روبه‌رو می‌شود . او عاقبت به بیرون از قصر فرار می‌کند و نفس راحتی می‌کشد .

...فوران فریادها و شعله‌‌ها شهر را در بر گرفته است. شب منفجر شده است، زیر و رو شده است. تاریکی و سکوت در هم تنیده‌اند و اضداد خود، آتش و فریاد را بیرون می‌ریزند.
شهر مثل کاغذی مشتعل، مچاله می‌شود.
فرار کن! بدون تاج، بدون گرز مرصع، کسی نمی‌فهمد که تو شاهی.
شبی تاریکتر از شب آتش سوزی نیست و آنکه در میان جمعیت فریاد گران می‌دود، تنهاترین است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

شاه گوش می کند

  • ناشر: مروارید
  • کد کتاب: 75727 - 34/5
  • موجودی: در انبار
  • 125,000ریال
  • 109,000ریال

برچسب ها: ایتالو کالوینو, فرزاد همتی, محمد رضا فرزاد, داستان های کوتاه ایتالیایی, داستان های ایتالیایی, کتاب شاه گوش می کند