دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

شاه دژ ؛ ارگ بلند نام اسماعیلی

شاه دژ ؛ ارگ بلند نام اسماعیلی
-10 %
شاه دژ ؛ ارگ بلند نام اسماعیلی
  • موجودی: موجود
  • مدل: 156013 - 89/7
  • وزن: 0.50kg
450,000 ریال
500,000 ریال

شاه دژ ؛ ارگ بلند نام اسماعیلی

نویسنده: کارواون میناسیان
مترجم ابوالقاسم سری

ناشر: اساطیر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 237
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1387 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب 

مصور

در جنوب اصفهان، در کنارۀ رود زاینده‌رود، کوه پرشیبی معروف به کوه صفه سربرافراشته است. کوه صفه، کوهی است سخت برجسته که از فراز آن چشم‌اندازی ستودنی از اصفهان و حومه را می‌توان دید. در این‌جا بازمانده‌های دژی بلندنام، معروف به شاه‌دژ وجود دارد. در گذشته این دژ به اصفهان مشرف بود و به این دلیل پیشوای اسماعیلیان، احمد بن ملک بن عطاش، آن را فرو گرفت، وی در اصفهان می‌زیست و در آن ولایت پیشوا و مبلغ بزرگ اسماعیلیان بود.

از جمله هنرهای ابن عطاش تسلط بر موسیقی بود و شاگردانی نیز داشت. وی به دستاویز درس دادن به برخی از جوانان خدمتکار شاه و دختران جوان خدمتگزار در دربار ملکشاه که در این دژ بودند، پیوسته به شاه‌‌دژ می‌رفت و بدین‌سان در زمان مناسب توانست پادگان دژ را به سود اسماعیلیان بگشاید و از آن نه تنها برای شهر، بکله برای کل ولایت به صورت پایگاه اصلی‌اش بهره گیرد.

ابن عطاش به زودی کامیاب شد و به خاطر نارضایتی مردم از فرمانروایی سلجوقیان و آشوب همگانی پس ازمرگ ملکشاه، نفوذش همه‌جاگیر و گسترده گشت. درکتاب حاضر اطلاعات بسیاری دربارۀ شاه‌دژ، تاریخ آن، تحولاتی که در آن صورت گرفت و سرانجام سرنوشت شوم آن گنجانده شده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات