منو
سبد خرید

شاهنامه فردوسی بر اساس نسخه مسکو ؛ مصور , رحلی قابدار

شاهنامه فردوسی بر اساس نسخه مسکو ؛ مصور , رحلی قابدار
-16 %
شاهنامه فردوسی بر اساس نسخه مسکو ؛ مصور , رحلی قابدار
  • موجودی: موجود
  • مدل: 144136 - 103/8
  • وزن: 2.50kg
10,500,000 ریال
12,500,000 ریال

شاهنامه فردوسی

نویسنده: حکیم ابوالقاسم فردوسی
ناشر: راستی نو
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 591
اندازه کتاب: رحلی گالینگور روکشدار ؛ همراه با قاب - سال انتشار: 1390 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

مصور

مینیاتور رنگی گلاسه

در این اثر خوانندگان با شاهنامه حکیم ابوالقاسم فردوسی که از آن با عنوان گنجینه گراسنگ زبان و ادب فارسی یاد می‎شود، آشنا می‎شوند. اشعار شاهنامه حماسی است و تاریخ ایران را از دوره اساطیری تا عصر سلسله‎های پادشاهی واقعی و ملی در بر می‎گیرد.

 گفتارهای نخست شاهنامه به آفرینش جهان و مردم، ستایش پیامبر(ص) و مطلب دیگری اختصاص یافته است. فردوسی سپس اشعاری را در پادشاهی کیومرث، هوشنگ، تهمورث، جمشید، ضحاک و فریدون و رویدادهایی که هر یک با آن مواجه بوده‎اند سروده است. وی آنگاه رویدادها و حوادث پادشاهی منوچهر، طهماسب، گرشاسب، کیقبا و کیکاوس را به نظم کشیده است. 

داستان سیاوش خود ماجراهای بسیار دارد و اشعار آن بسیار دلنشین است که مبحث بعد به این موضوع اختصاص داده شده است. رستم و سیر تحولات زندگی او تا لشکرکشی اسکندر خود بخش حجیمی از دیوان شاهنامه را به خود اختصاص داده است. فردوسی در پایان گزارش کاملی از سلسله پادشاهی اشکانیان و ساسانیان و سیر تحولات آن‎ها در قالب اشعار گرم و گیرا، زنده و پویا به خوانندگان عرضه می‎دارد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات