کتاب شاهنامه فردوسی ؛ بر اساس نسخه مسکو فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب شعر انتشارات راستی نو

شاهنامه فردوسی

نویسنده: حکیم ابوالقاسم فردوسی
ناشر: راستی نو
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 591
اندازه کتاب: رحلی گالینگور روکشدار ؛ همراه با قاب - سال انتشار: 1390 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

براساس چاپ مسکو

در این اثر خوانندگان با شاهنامه حکیم ابوالقاسم فردوسی که از آن با عنوان گنجینه گراسنگ زبان و ادب فارسی یاد می‎شود، آشنا می‎شوند. اشعار شاهنامه حماسی است و تاریخ ایران را از دوره اساطیری تا عصر سلسله‎های پادشاهی واقعی و ملی در بر می‎گیرد.

 گفتارهای نخست شاهنامه به آفرینش جهان و مردم، ستایش پیامبر(ص) و مطلب دیگری اختصاص یافته است. فردوسی سپس اشعاری را در پادشاهی کیومرث، هوشنگ، تهمورث، جمشید، ضحاک و فریدون و رویدادهایی که هر یک با آن مواجه بوده‎اند سروده است. وی آنگاه رویدادها و حوادث پادشاهی منوچهر، طهماسب، گرشاسب، کیقبا و کیکاوس را به نظم کشیده است. 

داستان سیاوش خود ماجراهای بسیار دارد و اشعار آن بسیار دلنشین است که مبحث بعد به این موضوع اختصاص داده شده است. رستم و سیر تحولات زندگی او تا لشکرکشی اسکندر خود بخش حجیمی از دیوان شاهنامه را به خود اختصاص داده است. فردوسی در پایان گزارش کاملی از سلسله پادشاهی اشکانیان و ساسانیان و سیر تحولات آن‎ها در قالب اشعار گرم و گیرا، زنده و پویا به خوانندگان عرضه می‎دارد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

شاهنامه فردوسی ؛ بر اساس نسخه مسکو

  • ناشر: راستی نو
  • کد کتاب: 88347 - 21/6
  • موجودی: در انبار
  • 1,300,000ریال
  • 1,100,000ریال

برچسب ها: حکیم ابوالقاسم فردوسی, شاهنامه فردوسی, شعر قدیم فارسی, فردوسی, شعر فارسی, شعر حماسی, اساطیر ایران, کتب نفیس, کتاب شاهنامه فردوسی ؛ بر اساس نسخه مسکو