دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

شاهزاده خانم محکوم ؛ متن کامل

شاهزاده خانم محکوم

نویسنده: داریا اولیویه
مترجم: ذبیح الله منصوری
ناشر: یادگار
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 504
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1373 _ 1366- دوره چاپ : 10 _ 2

 

مروری بر کتاب

داستانی تاریخی از دربار روسیه تزاری

کتاب حاضر، رمانی تاریخی از دربار روسیه تزاری است که بابیانی شیوا نگاشته شده است. نویسنده با پرداخت مناسب شخصیت‌ها و توصیف عمیق‌ترین احساسات و افکار آن‌ها و همچنین بابیان دقیق جزئیات صحنه‌ها، خواننده را از ابتدا تا انتهای کتاب با خود همراه می‌سازد.

این کتاب در ذیل وقایع تاریخی به بیان سرگذشت یک دختر فرانسوی می‌پردازد. در این داستان یک دختر فرانسوی به‌نام «پولینه» است که کارش خیاطی است و با یک مرد اشراف‌زاده زیبای روسی دوست می‌شود و بعدها طی انقلاب دکابریستهای روسیه، سختی‌های زیادی را متحمل می‌شوند.

رمان درباره تاریخ اولین انقلاب روسیه که در سال 1825 میلادی درگرفت و تاریخ آن انقلاب بر بسیاری از کسانی که اهل ادب هستند معلوم نیست.روایت این انقلاب با محوریت شاهزاده ای فرانسوی تبار است که دل به افسر نجیب زاده ی روسی بسته است و همین عشق پیوند عظیمی میان او و این انقلاب و مبارزات آن ایجاد می کند. مبارزات انقلابی که در قرن نوزدهم و به تأسی از انقلاب فرانسه و شعارهای آزادی، برابری و برادری اش در تمام اروپا ریشه دوانده بود، قصد داشت حکمرانان تمامیت خواه و مستبد را سرنگون و یا مجاب کنند که به حاکمیت قانون تن دهند. انقلابیون روسیه در 1825 نیز هدفشان دست یافتن به حکومتی پارلمانی و خلاص شدن از شر استبداد بود.

رمان تاریخی «شاهزاده خانم محکوم» با دستمایه قرار دادن تلاش های انقلابیونی که با توجه به طبقه ی اجتماعی متفاوت شان، مواجهه ی دیگرگونی با این مسئله داشتند، داستان انقلابی را روایت می کند که با عشق، خون، شکست، تبعید و مرگ گره خورد و در تاریخ با همین ها به یاد مانده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات