منو
سبد خرید

شاهد اعدام و نه داستان آمریکایی دیگر آخر هزاره

شاهد اعدام و نه داستان آمریکایی دیگر آخر هزاره
-13 %
شاهد اعدام و نه داستان آمریکایی دیگر آخر هزاره
  • موجودی: موجود
  • مدل: 148299 - 77/3
  • وزن: 0.10kg
260,000 ریال
300,000 ریال

شاهد اعدام و نه داستان آمریکایی دیگر آخر هزاره

مترجم: دیبا داودی
ناشر: روزنه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 144
اندازه کتاب: پالتویی - سال انتشار: 1393 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

این کتاب شامل 10 داستان از 10 نویسنده‌ مطرح آمریکایی است که در ده گرایش ، سبک و سویه‌ متفاوت نوشته شده است.شکل قالب امروز ادبیات جهان را بسیاری «داستان کوتاه» می‌دانند ؛ شاید سرعت و سرسام روزگار پرشتاب‌مان در این امر دخیل بوده باشد، شاید کم‌حوصلگی انسان امروز و شایدهای فراوان دیگر این ماجرا را موکد کرده است.اما هیچ‌کدام از این شایدهای مدام از ارزش‌های بی‌بدیل نهفته در داستان کوتاه نمی‌کاهد. موجزگویی و تام‌وتمام گفتن در داستان کوتاه مستتر است ، دریچه‌ای است به پهنه‌ بی‌پایان این قالب فراگیر ادبیات داستانی.

در کشور ما نیز اقبال خصوصاً در دو دهه‌ی اخیر با داستان کوتاه یار بوده و ترجمه‌هایی عدیده از نویسندگان اقصی‌نقاط جهان به بازار کتاب عرضه شده است ؛ از آمریکای لاتین تا اروپای شرقی.در این میان داستان‌های کوتاه ادبیات آمریکا از تلون و تنوع قابل‌تأملی برخوردارند. به‌رغم آن‌که آثار چند نویسنده‌ی شهیر آمریکایی فراوان ترجمه و به زیور طبع آراسته شده‌اند ، کماکان نویسندگانی توانمند هستند که آن‌قدرها که باید شناخته‌شده نمی‌نمایند. نویسندگانی صاحب اندیشه که از تفکری مستقل، غیردولتی و قلمی سحرانگیز برخوردارند.

مجموعه‌ «شاهد اعدام و نه داستان آمریکایی دیگر آخر هزاره» با نیت شناخت افزون این صاحبان مستقل قلم و تفکر گردآوری و ترجمه شد. از همین روی ، پیش از هر داستان ، بیوگرافی مجملی از زندگی خود نویسنده نیز آمده تا کار شمولیت بیشتری بیابد.

در این میان ، برخی مانند آمبروز بیرس کاملاً شناخته‌شده هستند و برخی مانند ادوارد هوک کمتر دیده شده. اما مجموع آن‌ها - که جملگی در ادبیات جهان صاحب نام و نشان‌اند- طیفی از رنگ‌های گونه‌گون ادبی در قلمرو داستان کوتاه را پیش چشم می‌گسترد که دیدن و خواندن‌شان خالی از لطف نیست.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات