كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
شانه بر موی سپید ؛ دو جلدی

شانه بر موی سپید 

نویسنده: پژمان موسوی
ناشر: پیام امروز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 1857
اندازه کتاب: رقعی گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1394 - دوره چاپ: 1


مروری بر کتاب

روایت ها و گفتارهایی از ماندگاران فرهنگ ایران

این کتاب زندگی و کارنامه آدم هایی بزرگ را بررسی و کنکاش می کند.آدم هایی که زندگی شان،پژوهش های شان،کتاب های شان،آثارشان،و نگاه شان،واسطه ای بوده برای زیباتر شدن جهان مان و تحمل پذیرتر شدن آن.

در روزگاری که «سرعت»و «شتاب»کاروان زندگی همه چیز را مقهور خود کرده است اینان «آرامش»و «معنا»را برای مردمان شان به ارمغان آورده اند و هر کدام در تکاپوی ساختن جهانی بوده اند زیباتر و آراسته تر برای خودشان و مردم شان.حال یکی این زیبایی را با شعر و داستان تصویر کرده است دیگری با سینما و تئاتر آن یکی با موسیقی و تصویرگری و آن دیگری با پژوهش و نوآوری و هنر.

این کتاب اهمیت محتوای مطبوعات ایران را نشان می‌دهد؛ زیرا در دل روزنامه‌ها مطالب ارزشمندی قرار دارد که اگر جمع‌آوری شود، ارزش و اهمیت آن مشخص می‌شود. «شانه بر موی سپید» که در دو مجلد آماده شده، تقریبا شناختنامه ۵۹ تن از نام‌آوران فرهنگ ایران است. اگر بخواهیم به اهمیت این کتاب پی ببریم، کافی است که فقط نام فهرست افراد حاضر در این کتاب را تورق کنیم.

 رحیم معینی کرمانشاهی، مه لقاملاح، مظاهر مصفا، احمد منزوی، توران میرهادی، نوش آفرین انصاری، پرویز شهریاری، منوچهر ستوده، ایرج افشار، محمدابراهیم باستانی پاریزی، علی بلوکباشی، محمود عبادیان، حسن احمدی گیوی، حسن انوری، محمدرضا باطنی، آیدین آغداشلو، محمد شمس لنگرودی، کاظم معتمد نژاد، جواد مجابی، منصور اوجی، سید علی صالحی، منوچهر سعید وزیری، پرویز رجبی، نصرالله پورجوادی، هوشنگ ظریف، ابراهیم یونسی، محمود زند مقدم، پرویز کلانتری، مجید درخشانی، مجید دانش آراسته، محمدعلی اسلامی ندوشن، علی اشرف درویشیان، ایران درودی، مسعود برزین، حسین دهلوی، کامبیز درم بخش، صادق آیینه وند، عبدالرحیم جعفری، اصغر دادبه و علیرضا فرهمند از جمله شخصیت هایی هستند که در این کتاب که به نوعی یک دایره المعارف و شناخت نامه اهل فرهنگ است، برای هر یک سرفصلی جداگانه  اختصاص داده شده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

شانه بر موی سپید ؛ دو جلدی

  • 1,250,000ریال

برچسب ها: پژمان موسوی, نویسندگان ایران, شاعران ایران, شاعران معاصر ایران, نقد ادبی, مقالات ادبی, تاریخ ادبیات ایران, ادبیات ایران, کتاب شانه بر موی سپید ؛ دو جلدی