كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
شاعری شیفته رنگ

شاعری شیفته رنگ

نویسنده: گروه نویسندگان
مترجم: میمنت میرصادقی , نازنین میرصادقی
ناشر: نیلوفر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 220
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1391 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

در این کتاب چهار مقاله در شناخت فدریکو گارسیا لورکا به همراه گزیده اشعار وی ارایه شده است که از طریق این مقاله‌ها، خواننده ریشه بسیاری از درونمایه‌ها و بن‌مایه‌های شعرهای لورکا را در فولکلور و فرهنگ اسپانیایی باز می‌شناسد. 

چهار مقاله‌ای که در این کتاب از میان مقالات کتاب مزبور به فارسی برگردانده شده‌اند، با این هدف انتخاب شده که به خواننده فارسی‌زبانی که تا حدودی با لورکا  و آثار او آشناست، اطلاعات عمیق‌تری از این شاعر ارائه دهد.

«امانوئل دوران» گردآورنده این مقاله‌ها، مقدمه‌ای مفصل بر این مجموعه نوشته که در آن نگارنده، اطلاعاتی در مورد زندگی لورکا آورده و هم دوره‌های مختلف ادبی و هنری او را تقسیم‌بندی کرده و آثار او را در هر دوره بررسی و ارزیابی کرده است.

لورکا عمده ترین تأثیری که ایجاد می کرد بدون شک فقط در یک کلمه خلاصه می شد: جذابیت. اما این کلمه زیادی ساده است و باید دست کم سعی کنیم ببینیم جذابیت او حاصل چه چیزهایی بود. مسلماً مهربان و دست و دل باز، بذله گو و پر حرف بود. می توانست در مورد تقریباً هر موضوعی فی البداهه ترانه ای بسازد.

هم چنین می توانست از طریق موسیقی ایجاد ارتباط کند: پیانیستی فوق العاده بود، می توانست ساعت ها بنوازد و بخواند. نقاشی یا به بیان دقیق تر طراحی، سرگرمی دلخواه او بود. این کار را هر جایی می توانست انجام دهد. روی میز کافه، پشت کاغذ صورت غذا یا نامه.

با موضوع های خاصی از قبیل فولکلور، هنر و ادبیات اسپانیایی کاملاً آشنا بود و می توانست ساعت ها درباره آن حرف بزند، اما از آنجا که هم باهوش و هم با احساس بود، معمولاً مواظب بود که حرف زدن را در انحصار خود درنیاورد.

«هرشل بری کل» که او را خوب می شناخت، از شور و حرارت جوانانه او که با کنجکاوی بچگانه، درک عمیق روح اسپانیایی و ظرافت و پیچیدگی اندیشه های نو توأم بود، حرف می زند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

شاعری شیفته رنگ

  • ناشر: نیلوفر
  • کد کتاب: 43509 - 21/1
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: فدریکو گارسیا لورکا, امانوئل دوران, میمنت میرصادقی, نازنین میرصادقی, شعر اسپانیایی, ادبیات اسپانیا, مقالات ادبی, نقد شعر, کتاب شاعری شیفته رنگ