شازده کوچولو

شازده کوچولو

نویسنده: آنتوان دو سنت اگزوپری
مترجم: محمد قاضی
ناشر: امیر کبیر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 115
اندازه کتاب: پالتویی - سال انتشار: 1357 - دوره چاپ: 9

کمیاب - کیفیت : عالی ؛ لبه حدود 15 صفحه کتاب زرد شده است

مروری بر کتاب

مصور

این داستان از معروف‌ترین داستان‌های کودکان و سومین داستان پرفروش قرن بیستم در جهان و همچنین یکی از پرفروش ترین کتاب های تمام دوران ها است.در این داستان اگزوپری به شیوه‌ای سورئالیستی و به بیان فلسفه خود از دوست داشتن و عشق و هستی می‌پردازد. طی این داستان اگزوپری از دیدگاه یک کودک، که از سیارکی به نام ب۶۱۲ آمده، پرسشگر سوالات بسیاری را از آدم‌ها وکارهای آن‌ها مطرح می‌کند.این اثر به بیش از ۱۵۰ زبان مختلف ترجمه شده‌است.

سال 1935، هواپیمای سنت اگزوپری، که برای شکستن رکورد پرواز بین پاریس و سایگون تلاش می‌کرد، در صحرای بزرگ آفریقا دچار نقص فنی شد و به ناچار در همان‌جا فرودآمد. همین سانحه دستمایه الهام شازده کوچولو شد که در آن شخصیت قهرمان داستان، خلبانی بی‌نام، پس از فرود در بیابان با پسر کوچکی آشنا می‌شود. پسرک به خلبان می‌گوید که از اخترکی دوردست می‌آید و آنقدر آنجا زندگی کرده که روزی تصمیم می‌گیرد برای اکتشاف اخترک‌های دیگر خانه را ترک کند.

او هم‌چنین برای خلبان از گل سرخ محبوبش می‌گوید که دل در گرو عشق او دارد، از دیگر اخترک‌ها تعریف می‌کند و از روباهی که او را این جا، روی زمین، ملاقات کرده است. خلبان و شازده چاهی را می‌یابند که آنها را از تشنگی نجات می‌دهد اما در نهایت شازده کوچولو خلبان را در جریان تصمیم خود قرار می‌دهد و می‌گوید تصمیم گرفته به اخترک خانه‌اش بازگردد...

...ﻭﻗﺘﻲﺑﻪ ﺁﺧﺮﻳﻦﺗﻮﻗّﻔﮕﺎﻩ، ﻳﻌﻨﻲﺯﻣﻴﻦ،ﺭﺳﻴﺪ. ﺑﻪ ﻟﻄﻒﺩﻭﺳﺘﻲﻛﻪ ﺩﺭﺭﺍﻩﺑﺎ ﺍﻭ ﺁﺷﻨﺎ ﺷﺪ، ﺑﻪ ﺍﻳﻦ ﻧﻜﺘﻪ ﭘﻲ  ﺑﺮﺩ ﻛﻪ ﺯﺑﺎﻥ، ﺳﺮﭼﺸﻤﺔ ﺳﻮءﺗﻔﺎﻫﻢﻫﺎﺳﺖ ﻭ ﺑﻪﻋﻼﻭﻩ، ﻓﻘﻂ ﺑﺎ ﭼﺸﻢ ﺩﻝ ﻣﻲﺗﻮﺍﻥ ﺧﻮﺏ ﺩﻳﺪ؛ ﺯﻳﺮﺍ ﺍﺻﻞ ﭼﻴﺰﻫﺎ ﺍﺯ ﭼﺸﻢ ﺳﺮ ﭘﻨﻬﺎﻥ ﻣﻲﻣﺎﻧﺪ. ﺷــﺎﺯﺩﻩ ﻛﻮﭼﻮﻟﻮ ﺍﺯ ﺳﻮﻱ ﺩﻳﮕﺮ ﺩﺭﻳﺎﻓﺖ ﻛﻪ ﺍﻭ ﻣﺴﺌﻮﻝ ﮔﻠﺶﺍﺳﺖ… ﺑﻨﺎﺑﺮﺍﻳﻦ ﺑﻪ ﻛﻤﻚ ﻳﻚ ﻣﺎﺭ، ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺍﺯ ﺟﺴﻢ ﺭﻫﺎ ﻛﺮﺩ ﻭ ﺑﻪ ﺳﻮﻱ ﮔﻠﺶ ﺭﻓﺖ.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

شازده کوچولو

  • ناشر: امیر کبیر
  • کد کتاب: 111920 - 15/1
  • موجودی: در انبار
  • 270,000ریال

برچسب ها: آنتوان دو سنت اگزوپری, محمد قاضی, داستان های فرانسوی, داستان های کلاسیک, کتاب شازده کوچولو