کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
سی سال محکومیت لاله زار

سی سال محکومیت لاله زار 

نویسنده: محمدرضا پولاوند 
ناشر: جمهوری
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 400
اندازه کتاب: رقعی گالینگور - سال انتشار: 1389 - دوره چاپ: 1 

 

مروری بر کتاب 

کتاب محکومیت لاله زار نه اخبار روزنامه هاست و نه تابلو تبلیغا تی در خیابان ها این کتاب تاریخ تهران قدیم از سال 1300 تا 1388 و اهمیت منطقه 12 با عناوین ذیل تقدیم شما می گردد و جهت چاپ جلد دوم کتاب نیاز به نظرات و خاطرات شما عزیزان دارد.

لاله زار قدیم:دراواخرسلطنت فتحعلی شاه قاجار و اوایل دوره محمد شاه لاله زار فعلی خارج ازشهر تهران قرار داشت. چون ارگ سلطنتی منتهی الیه شهر بود. فتحعلی شاه ومحمد شاه سواره از ارگ برای گردش به باغ لاله زار می رفتند و هر وقت سفیری یا نماینده ای ازطرف دولتهای خارجی به تهران وارد میشد، درباغ لاله زار ازآنها پذیرائی میکردند. 

ژنرال گاردان مامور ناپلئون هم چند روزی در باغ لاله زار اقامت داشته و پس از آن مامورین انگلیس، اتریش و غیره کم و بیش به لاله زار آمده اند. حدود صد و پنجاه سال پیش برای اولین بار تلگراف به ایران آورده شد و آنرا در باغ لاله زار نصب کردند، اما طولی نکشید که آنرابه میدان توپخانه بردند و به جای آن با آوردن چند حیوان وحشی لاله زار به باغ وحش تبدیل شد.

در سال 1284 هجری قمری قرار بر این شد که شهر تهران رااز چهار طرف بزرگ کنند ناصر الدین شاه دستور داد دوازده دروازه برای تهران بسازند که از آن جمله دروازه دولت بود، همینکه دروازه دولت را ساختند باغ لاله زار داخل شهر افتاد و اهمیت خود را از دست داد.

فهرست 

1- چگونگی بوجود آمدن لاله زار
2-سالهای سیاسی و فرهنگی لاله زار
3- دوران تغییر کاربری از فرهنگی به دوران فساد و چگونگی آن
4- دوران فساد لاله زار
5- تهران قدیم با محوریت لاله زار
6- پاتوق ها و دروازه ها تهران
7- مشاغل و ادارات و بانکها در منطقه 12 
8- منطقه 12 و ارزشهای این منطقه
9- گذر گاه فرهنگی و نیاز جامعه بر آن
10- تصاویر تهران قدیم

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

سی سال محکومیت لاله زار

  • ناشر: جمهوری
  • کد کتاب: 43196
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: محمدرضا پولاوند, تاریخ تهران, تاریخ اجتماعی ایران, لاله زار, تهران