كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
سی زوئه بانسی مرده است

سی زوئه بانسی مرده است

نویسنده: آثول فوگارد - جان کانی - وینستون انت شونا
مترجم: محمود کیانوش
ناشر: اندیشه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 88
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1356 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : عالی

 

مروری بر کتاب

نمایشنامه در یک پرده

نمایش‌نامه‌ی «سی‌زوئه بانسی مرده است» از یک زاویه تصویری است هولناک و خشم‌انگیز و درعین‌حال طنزآمیز از زندگی انسان سیاه‌پوست در نظام ددمنشانه‌ی «آپارتاید» یا «جدایی نژادی» در افریقایی جنوبیِ پیش از«نلسون ماندلا»، و از زاویه‌ای دیگر، تراژدی انسان در میدان ستمگری و ستم‌کِشی است، در موقعیتی که زندگی کردن یا حتی زنده‌ماندن هم برای بسیاری از مردمِ محروم از آزادی و حقوق انسانی، تقریباً غیرممکن می‌شود.

در یکی از این موقعیت‌هاست که «سی‌زوئه» که «جواز» عبور و کار در شهرهای سفیدپوستان را ندارد، باید هویت خود را به یک «مُرده‌ی جوازدار» بدهد و خود بمیرد تا بتواند با هویت او کار کند و به زندگی ادامه بدهد: تاخت‌زدن شخصیت و عزّت‌نفس انسانی با لقمه‌نانی و سرپناهی و این چیزی است که با رواج استبداد و ستم در هرجا و هرزمانی به صورت‌های مختلف اتفاق می‌افتد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

سی زوئه بانسی مرده است

  • ناشر: اندیشه
  • کد کتاب: 72436 - 24/4
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: آثول فوگارد, جانی کانی, وینستون انت شونا, محمود کیانوش, نمایشنامه انگلیسی, نمایشنامه آفریقای جنوبی, کتاب سی زوئه بانسی مرده است