کتاب سی دی پینک فلوید ؛ مدل فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب رسانه تصویری؛ سی دی - دی وی دی انتشارات جامه دران

سی دی پینک فلوید ؛ مدل

ناشر: جامه دران
زبان کتاب: فارسی
اندازه کتاب: خشتی - سال انتشار: 1392

مروری بر کتاب

لوح فشرده ؛ سی دی

پینک فلوید یکی از تاثیرگذارترین گروهای‌ِ موسیقی راک انگلیسی است که توانست با موسیقی پراگرسیو و روان‌گردان، اشعار فلسفی، استفاده از تجربیات صوتی و خلق اجراهای زنده استادانه به موفقیت‌های چشمگیر بین‌الملی دست یابد و به یکی از محبوب‌ترین و تاثیرگذارترین گروه‌های تاریخ موسیقی بدل شود.

پینک فلوید در سال ۱۹۶۵ توسط دانشجویان سابق سید برت، نیک میسن، راجر واترز و ریچارد رایت تشکیل شد. آن‌ها در اواخر دهه ۶۰ میلادی و تحت رهبری سید برت دو تک‌آهنگ موفق منتشر و سپس با موفقیت اولین آلبوم خود به نام نی‌زن بر دروازه‌های سپیده‌دم را عرضه کردند و به شهرت رسیدند.

دیوید گیلمور در دسامبر ۱۹۶۸ به عنوان پنجمین عضو به گروه پیوست و به تدریج جایگزین سید برت شد که به دلیل مصرف بیش از حد ال‌اس‌دی دیگر از سلامتی روانی برخوردار نبود. پس از جدایی برت از پینک فلوید، راجر واترز تبدیل به شاعر اصلی متن آهنگها شد و جایگاه خود را بیش از پیش تثبیت کرد

. در این زمان بود که پینک فلوید با آلبومهای مفهومی تحسین شده‌شان همچون نیمهٔ تاریک ماه (۱۹۷۳)، ای کاش این‌جا بودی (۱۹۷۵)، جانوران (۱۹۷۷) و دیوار (۱۹۷۹) به شهرت جهانی دست پیدا کردند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

سی دی پینک فلوید ؛ مدل

  • 200,000ریال
  • 180,000ریال

برچسب ها: موسیقی, گروه های خوانندگی, موسیقی راک, پینک فلوید, کتاب سی دی پینک فلوید ؛ مدل