منو
سبد خرید

سی بل

سی بل
موجود نمی باشد
سی بل
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • مدل: 76531 - 114/8
  • وزن: 0.30kg
  • UPC: 15
0 ریال

سی بل

نویسنده: فلورا ریتا شرایبر
مترجم: عباس داوری
ناشر: کاج
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 308
اندازه کتاب: رقعی  - سال انتشار: 1364 - دوره چاپ: 2

کیفیت : عالی ؛ عطف کتاب چسب خوردگی دارد


مروری بر کتاب


کتاب زندگی یک دانشجوی هنر دانشگاه کلمبیا به نام "سیبل" دورست است که از اختلال هویت تفرقی رنج می برد . در این داستان اختلالی که در نتیجه تجارب دردناک دوران کودکی این دختر جوان منجر به شکل گیری 14 شخصیت متفاوت در او شده بود ، به تصویر کشیده شده است .
کتاب تاثیرگذار سی بل تالیف درسال 1974 منتشر شد که درآن شرح نحوه ی تشخیص یک مورد از حالت چند شخصیتی به صورت مشروح درمورد خانمی با نام مستعار سی بل دراین کتاب شرح داده شده است 
.

در حدود 6 سال پس از انتشار این کتاب ، موضوع حقانیت و علمی بودنِ تشخیص بیماران چند شخصیتی که مورد قبول و تائید محافل پزشکی قرار گرفته بود ، با عنوان اختلال چند شخصیتی درکتاب تشخیص بیماریهای روانی چاپ شد . تضادها و اختلافهای زیادی هنوز درمورد چهره های شاخص و مشهور چند شخصیتی از جمله سی بل وجود داشته و هنوز وجود دارند . برخی حتی هنوز بر این باورند و تشخیص بیماری 14 شخصیتی درمورد این فرد را یاتروژنیک یا پزشک زا تلقی می کنند و آنرا نتیجه روشهای تشخیصی و درمانی پزشک درمانگر می دانند .

این درحالی است که گروهی دیگر از صاحب نظران روش تشخیصی و درمانی موجود درکتاب سی بل را کاملاً علمی و واقعی تلقی می کنند و پــزشک مــعالج او دکترکرنلیا . ب . ویلبر را تحسین و روش کار او را تائید می کنند .

رمان تسلط قدرت عظیم ضمیر ناخوداگاه را در رفتار و اعمال انسانی به خوبی بیان می‌کند. قدرتی که، ارتباط میان افکار، خاطرات، احساسات، حرکات و هویت فردی را می‌تواند از میان ببرد.قلم قدرتمند نویسنده چنان است که خواننده در میان تعدد شخصیت سی‌بل به هیچ عنوان گم نمی‌شود و داستان در هیچ واقعه‌ای مفقود نمی‌شود. فلورا ریتا شرایبر به خوبی توانسته است از نگاه یک دانای کل با تمامی شخصیت‌ها همراه شود تا دوباره زمان‌هایی که سی‌بل درآن زیسته را بیان کند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.