دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

سینمای مارتین اسکورسیزی

سینمای مارتین اسکورسیزی

نویسنده: لارنس اس. فریدمن
مترجم: سید محمدمهدی عرفانیان
ناشر: اولیاء
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 320
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1378 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : در حد نو ؛ مزین به نوشته و امضای مترجم


مروری بر کتاب

مصور

مارتین اسکورسیزی متولد سال ۱۹۴۲ در شهر نیویورک است. یکی از تأثیرگذارترین کارگردانان تاریخ سینما. از فیلم‌های مهم او می‌توان به «راننده تاکسی»، «گاو خشمگین»، «تنگه وحشت»، « رفقای خوب» و « کازینو» اشاره کرد. او چندین فیلم مستند نیز ساخته است که مهم‌ترین‌شان «آخرین والس» درباره گروه « دِبَند» و همچنین مستند اخیر او درباره « باب دیلن» است. 

مارتین اسکورسیزی را در مقام کارگردان ، فیلمنامه نویس ، تهیه کننده ، بازیگر و تاریخدان سینما می شناسیم که عمری بر سر سینما گذاشته و زندگی اش با محبوبش سینما گره خورده است. او خودش را بیشتر از هر عنوان و واژه ی دیگری با عاشق سینما می شناسد و تعریف می کند.

یک بار در جایی گفته بود: «سینما همه ی زندگی من است. همین و تمام!»
همین یک جمله می تواند ژرفای علاقه ی او را به این دنیای بی حد و مرز و شگفت انگیز نشان دهد. عشق و علاقه ای که او را به فرهنگ متحرک و تاریخ زنده ی سینمای امروز تبدیل کرده است.

او نشان داد که سینما فقط ساختن فیلم نیست. تاریخ و جغرافیایی دارد ، روح و روانی دارد و چشم تیزبینی می خواهد که همه ی این ها را ببیند و کنار هم بگذارد. اسکورسیزی در زندگی سینمایی خود نشان داده که بی شک سینما یکی از چشم های تیزبینی بوده که دنیا را موشکافانه از پشت لنز دوربینش وا می کاود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات