سینمای آزاد ؛ کتاب دوم

سینمای آزاد 

نویسنده : بصیر نصیبی
ناشر: مروارید
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 140
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1351 - دوره چاپ : 1

کمیاب - کیفیت : درحد نو

 

مروری بر کتاب 

شامل مقالات سینمایی و نقد فیلم و نیز تاریخ سینما و فیلمنامه

 با آثار و گفتاري از :

داريوش مهرجويي
فريدون رهنما
محمد نوش زاد
حسن قلي زاده
داريوش عياري
گيتي وحيدي 
و....

بصیر نصیبی : 
کتاب اول را با نام و یاد عبدالحسین سپنتا -یکی از بنیانگذاران سینما در ایران وسازنده اولین فیلم ناطق ایرانی- و مطلبی از فرزند سپنتا (ساسان سپنتا) آغاز کردیم .کتاب دوم نیز با همان روش کتاب اول چاپ شد. البته قطع کتاب به شیوۀ رایج انتخاب شد.

طراح روی جلد دفتر دوم هم گیتی نوین بود که بر اساس عکس صحنۀ ارتفاع متروک (ساختۀ بهنام جعفری) از کارهای مشهور ۸ میلیمتری سینمای آزاد تنظیم شده بود. انتشار این شماره یک سال بعد از شماره اول و نشانگر رشد سریع گروه ما در زمانی محدود بود. در همین شماره گزارشی از سومین جشنواره سینمای آزاد را داریم که داریوش عیاری -برادر کیانوش و جوان خوش فکر و تکنسینی ماهر- نوشته بود و بعدها مدیر فیلمبرداری مطرحی شد. کتاب دوم با نوشته ای از زنده یاد فریدون رهنما آغاز می شود، سینماگری که نخستین حامی ومشوق ما بود.

کتاب سوم یک سال بعد منتشر شد. این بار ناشر آن انتشارات مروارید بود. در ابتدای کتاب کارمند انتشارات مروارید نام خود ش را نیز به عنوان همکار آورده بود که با اعتراض من مواجه شد. دفتر سوم سینمای آزاد با مصاحبه مفصل سینماگر سینمای آزاد تهران( گیتی وحیدی) با زنده یاد هوشنگ طاهری منتقد ومترجم مشهور -که با سینمای آزاد همکاری شایسته ای داشت- آغاز می شود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

سینمای آزاد ؛ کتاب دوم

  • ناشر: مروارید
  • کد کتاب: 86086 - 106/2
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: بصیر نصیبی, سینما, مقالات سینمایی, نقد فیلم, تاریخ سینما, فیلمنامه, سینمای ایران, کتاب سینمای آزاد ؛ کتاب دوم