كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
سینرژیک و چند نوشتار علمی

سینرژیک و چند نوشتار علمی

نویسنده: غلامحسین صدری افشار
ناشر: دانشپایه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 110
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1361 - دوره چاپ: 1

کمیاب  - کیفیت : درحد نو ~ نو

 

مروری بر کتاب 

هم‌افزایی یا سینرژی معمولاً اینگونه تعریف می‌شود: زمانی که دو یا چند عنصر، جریان یا عامل با هم همیاری و برهمکنش (تعامل) داشته باشند معمولاً اثری به وجود می‌آید. اگر این اثر از مجموع اثرهایی که هر کدام از آن عناصر جداگانه می‌توانستند به وجود آورند بیشتر شود در اینصورت پدیده هم‌افزایی رخ داده است. مقدار هم‌افزایی را می‌توان با محاسبه برآیند کار گروهی و از سوی دیگر محاسبه مجموع نتیجه کار تک تک افراد در حالت کار جدا و تکی و سپس کسر کردن نتیجه محاسبه اول از دوم بدست آورد.

سینرژی یا هم افزایی را می‌توان در طبیعت مشاهده کرد حرکات دسته جمعی و V شکل غازهای وحشی نمونهٔ بارزی از سینرژی است یا مسابقات دوچرخه سواری تیمی که دوچرخه سواران هر تیم پشت سر هم در یک خط راست حرکت می‌کنند و مداوم جای نفر اول تعویض می‌شود تا شکافتن هوا در کل گروه انجام شود و بازده یا راندمان کل تیم بالا رود.در ساده‌ترین توصیف می‌توان گفت که برآیند نیروی جمعی از جمع تک تک نیروها بیشتر است.به این مفهوم که رابطهٔ اجزاء با یکدیگر جزئی جداگانه تلقی می‌شود. انرژی آزاد شده ازسوی افرادی که دارای روحیهٔ تیمی هستند، انرژی کلی به نام سینرژی را ایجاد می‌کند.

فهرست 

سینرژیک
سوداگران نور
سلطان حسین صفوی
فلسفه تسلا
حقیقت چیست
دانشمندان و مسائل اخلاقی
قیاس در منطق معاصر
بهره برداری از انرژی متان

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

سینرژیک و چند نوشتار علمی

  • ناشر: دانش پرور
  • کد کتاب: 99064 - 106/4
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: غلامحسین صدری افشار, مقالات علمی, , مقالات تاریخی, مقالات فلسفی, فلسفه اجتماعی, فلسفه علم, سینرژیک, کتاب های نایاب, کتاب سینرژیک و چند نوشتار علمی