كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
سیمای پنهان برزیل

سیمای پنهان برزیل

نویسنده: فرانسیسکو خولیائو
مترجم: محمدعلی صفریان
ناشر: خوارزمی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 177
اندازه کتاب: رقعی گالینگور  - سال انتشار: 1353 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت: عالی

 

مروری بر کتاب

تفاوت موجود میان جامعه‌ های انسانی از دیرباز مورد توجه بسیاری از متفکران و جامعه شناسان قرار داشته است. و گروهی از دانشمندان علوم اجتماعی با در نظر گرفتن جنبه‌های مختلف زندگی اجتماعی ، تقسیم بندیهایی از جامعه‌ های انسانی به عمل آورده‌ اند و برای هر کدام ویژگیهایی ذکر کرده‌اند که با دیگری تفاوت دارد.

خولیائو می‌نویسد: هر یک از ما در ذات خود دهقانیم ، خواه در نیویورک زندگی کنیم یا در پاریس ، یا لندن و هرگز به روستا نرفته باشیم، با نگاهی از پنجره یک آپارتمان و دیدن تک درختی بر زمینه یکنواخت شهر با طرح زمخت آسمان خراش‌ها ، به ناگهان اندوهی در درون خود حس می کنیم،درخت خاطره اجداد ما را که دهقان بوده اند به ما باز می آورد و تماشای آن روح مارا احساسی از تبعید می کند، زیرا ما خواه ثروتمند و در جستجوی ثروت بیشتر با فقیر و نادار و در تلاش زندگی بهتر ، همه از روستا آمده‌ایم.

یک درخت ، میان سیمان و بتون می‌تواند بطور ناگهانی خاطره‌ ای از مزارعی را که در گوشه نامعلومی از بستر زمان پشت سر نهاده‌ ایم در ما بیدار می‌کند. می‌توانیم کودکی ، عشق و شادی را فراموش کنیم … اما زمین را حتی اگر دیگر زیر پای ما نباشد و در سایه درختی ننشسته باشیم همواره به یاد خواهیم داشت زمین نیرومندتر از خون ماست، در آن جریان می‌یابد و سیرابش می‌کند. زمین خود زندگی است، به همین سبب مشاهده یک درخت ، آرزوی زمینی را که از دست داده‌ ایم در ما بر می‌انگیزد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

سیمای پنهان برزیل

  • ناشر: خوارزمی
  • کد کتاب: 94101
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: فرانسیسکو خولیائو, محمدعلی صفریان, برزیل, آمریکای جنوبی, جامعه شناسی, تاریخ برزیل, کتاب های نایاب, کتاب سیمای پنهان برزیل