کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
سیمای شجاعت

سیمای شجاعت

نویسنده: ترور دریبرگ
مترجم: امیرمحمود فخرداعی
ناشر: دنیای کتاب
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 400
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1363 - دوره چاپ: 1

کیفیت : عالی

 

مروری بر کتاب

در روز 31 اکتبر سال 1984 میلادی ایندیرا گاندی نخست وزیر هند توسط 2 گارد محافظش که از فرقه سیک ها بودند به ضرب گلوله به قتل رسید. با توجه به سرکوب خونین جنبش استقلال طلبان سیک در چند ماه پیش از این واقعه اعتماد ایندیرا گاندى به محافظان امنیتى سیک یک بى احتیاطى جبران ناپذیر بود.

ایندیرا گاندى یگانه دختر جواهر لعل نهرو در روز 19 نوامبر سال 1917 میلادى در شهر الله آباد هندوستان متولد شده بود. ایندیرا از دانشگاه ویسوا بهارارى در بنگال فارغ التحصیل شد و در سن 21 سالگى به عنوان عضو حزب کنگره ملى هند انتخاب گردید و فعالانه در جنبش استقلال هند مشارکت کرد.

ایندیرا گاندی، فرزند جواهر لعل نهرو، یکی از مبارزترین ، شجاع ترین و ماندگارترین زنانی است که تاریخ مبارزات آزادی بخش جهان (به ویژه هندوستان) علیه استعمار و استبداد به خود دیده است. زمانی که زندگی نامه ایندیرا گاندی و برخی از نامه های جواهر لعل نهرو به او (در طول دوران زندان) را مطالعه می کردم، از محیط زندگی و همچنین نحوه آموزش و تعلیم و تربیتی که این خانوداه برای دختر خویش به وجود آورده بودند در شگفت بودم.

خانواده ای که آزادی خواهی، آزادگی و شجاعت را از دوران کودکی در وجود این دختر نهادینه کرده و روح مبارزات را در او دمیده بودند، چنان که ایندیرا از دوران طفولیت مبارزات خود را آغاز کرده و دغدغه آزادی و استقلال کشورش را از همان دوران در درون خود می پرورید.

زندگی ایندیرا گاندی سرشار از وقایع و فراز نشیب هایی است که هم به سرنوشت او و خانواده اش گره خورده و هم به تاریخ کشورش هندوستان. یک زندگی سرشار از حوادث، مبارزات، دشواری ها، سفرها و ...؛ بنابراین شرح آن در نوشتاری کوتاه سبب می شود که از بسیاری از وقایع بسیار سطحی بگذریم. بنابراین تصمیم گرفتم در این نوشتار به شرح گزیده ای از دوران کودکی ایندیرا گاندی که آگاهی من از آن بیشتر بوده و مورد توجه ام قرار گرفته است بپردازم.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

سیمای شجاعت

  • 180,000ریال

برچسب ها: ترور دریبرگ, امیرمحمود فخرداعی, تاریخ هند, هند, ایندیرا گاندی, جواهر لعل نهرو, گاندی, کتاب سیمای شجاعت