كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
سیلک ؛ شکوه تمدن

سیلک شکوه تمدن

نویسنده: مجید فرزادمهر
مترجم: اسماء کریمی مقدم آرانی
ناشر: میردشتی
زبان کتاب: فارسی - انگلیسی
تعداد صفحه: 176
اندازه کتاب: رحلی گالینگور ؛ با قاب - سال انتشار: 1394 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

این مجموعه عکس های مربوط به جغرافیای طبیعی، تاریخی، فرهنگی و اقتصادی حوزه سیلک شامل کاشان- روستاهای دامنه کرکس، مشهد اردهال، نطنز و ابیانه، همچنین حوزه تاریخی و طبیعی آران و بیدگل است.

سیف الله امینیان پژوهشگر تاریخ، فرهنگ و هنر منطقه کاشان - آران و بیدگل در ابتدای این کتاب آورده است: سیلک، تبلور هنرنمایی هفت هزار سال هنر پارسی است که در ادوار مختلف خود نمایی کرده است. شاهکارهای معماری،صنایع دستی، آیین های معنوی ، میراث ارزشمند مکتوب ، آداب و رسوم و ... مرقعاتی رنگارنگ از اطلس زرین فرهنگی این سامان است که چشم جهانیان را به خود خیره ساخته است. میراث جهانی این خطه امروز در موزه های بزرگ دنیا به نمایش گذاشته شده است. در حوزه میراث طبیعی نیز آران و بیدگل یک گنجینه ای ارزشمند و کم نظیر است.

جاذبه هایی چون کویر مرنجاب ، دریاچه نمک، گونه های گیاهان کویری، قلعه های تاریخی و خانه های تاریخی خود قابلیت های فراوانی است که در این مجموعه مورد توجه است. پیوستگی جغرافیایی فرهنگی کاشان و آران و بیدگل هویت دیگری به نام هویت مذهبی را در این منطقه رقم زده است که عالی ترین جلوه های آن را می توان در بقاع متبرکه این منطقه مثال زد. 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

سیلک ؛ شکوه تمدن

  • ناشر: میردشتی
  • کد کتاب: 52999
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: مجید فرزادمهر, اسماء کریمی مقدم آرانی, عکاسی, جغرافیای ایران, تاریخ تمدن ایران, اصفهان, کاشان, سیلک, کتاب سیلک شکوه تمدن