منو
سبد خرید

سیستم گرید در طراحی گرافیک

سیستم گرید در طراحی گرافیک
-17 %
سیستم گرید در طراحی گرافیک
500,000 ریال
600,000 ریال
  • موجودی: موجود
  • مدل: 103090 - 77/6
  • وزن: 0.40kg

سیستم گرید در طراحی گرافیک

نویسنده: ژوزف مولر بروکمان
مترجم: دژار حقی
ناشر: آبان 
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 224
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1392 - دوره چاپ: 3

 

مروری بر کتاب

مصور - دارای چند صفحه گلاسه و رنگی

ژوزف مولر بروکمان کار حرفه ای خود را در طراحی گرافیک از سال ۱۹۳۰در شهر زوریخ آغاز کرد. او جوان ترین عضو انجمن تازه تاسیس طراحان گرافیک سوئیس بود. او بعد از جنگ جهانی دوم کار خود را به عنوان طراح گرافیک و با تمرکز بر رشته های طراحی نمایشگاهی و تصویر سازی ادامه داد و با تئاترهای مختلف در سوئیس و دیگر کشورها کار کرد.

بروکمان هنرهای تجسمی و موسیقی را به خوبی می شناخت، و با مرور پوسترهای او می توان به عمق شناخت او از موسیقی، دیزاین و تایپوگرافی واقف شد. ژوزف مولر بروکمان از مهم ترین مشاورین طراحی شرکت " آی .بی . ام " اروپا بود. وی عضو افتخاری بینال برنو در سال ۱۹۹۶ و عضو افتخاری آکادمی طراحی گرافیک روسیه در همان سال بود .
او همچنین، مولف کتابهای مختلفی از جمله "سیستم گرید در طراحی گرافیک" در سال ۱۹۸۱ و "پوستر فوتوگرافیک " در سال ۱۹۸۹ است.

کتاب "سیستم گرید" در طراحی گرافیک ، طراحان را با کاربرد و عملکرد سیستم گرید آشنا ساخته و آنان را به وسیله تمرین های عملی برای طراحی دقیق و صحیح در دو یا سه بعد آماده می سازد.

کتاب موارد مهم و ضروری کاربرد گرید را بیان کرده و نکات اصولی و اساسی را که باید در گرید اجرا شود با جزئیات دقیق توضیح داده است.
با توجه به تمرینات عنوان شده در این کتاب به نظمی که با استفاده از سیستم گرید در طراحی حاصل می شود پی خواهید برد.

گسترش سیستم‌های قانونمند در ارتباطات تصویری وامدار نمونه‌های کارآمد و مفید تایپوگرافی و طراحی گرافیک است. در قرن بیستم، آثار خلق شده دارای موضوعات ملموس‌تر و حقیقی‌تر بودند و بسیاری از رشته‌ها مانند تایپوگرافی، طراحی گرافیک و عکاسی به طور کاملاً دقیق و طبق اصول و قواعد کار می‌شد.

گرید به عنوان قاعده و قانونی کنترل‌کننده به شکلی که ما امروزه می‌شناسیم، هنوز به رشد و تکامل نهایی خود نرسیده بود و تنها قدم‌هایی ابتدایی در راه رسیدن به بهترین شرایط ممکن از نظر نظم و جنبه‌ی اقتصادی استفاده از مصالح تایپوگرافی برداشته شده بود. قواعد گرید که در این کتاب ذکر شده‌اند، بعد از جنگ دوم جهانی در سوئیس گسترش یافت و مورد استفاده قرار گرفت. در نیمه‌ی دوم دهه‌ی چهل اولین نمونه‌های کارهای چاپی با اصول گرید طراحی شده بود، ظهور کرد.

این گرایش نوین با مشخصه‌ی نحوه‌ی استقرار متن و تصویر - که بر اساس قواعدی محکم و اصولی انجام می‌شد و دارای هماهنگی و یکپارچگی در تمامی صفحات بود - معرفی شد و در آن نمایش موضوعات بسیار واقعی‌تر و ملموس‌تر انجام گرفت.

فهرست

گرید و فلسفه ی طراحی
هدف استفاده از گرید چیست؟
فاصله بین سطر ها
فونت های اصلی و فونت های نمایشی
عکس در سیستم گرید
گرید در طراحی فضای سه بعدی
و ....

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب