کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
سیر فلسفه در جهان اسلام

سیر فلسفه در جهان اسلام

نویسنده: ماجد فخری
مترجم: نصرالله پورجوادی
ناشر: مرکز نشر دانشگاهی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 436
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1372 - دوره چاپ: 1

کمیاب یا دست دوم - کیفیت : عالی

 

مروری بر کتاب

کتاب حاضر ، پژوهشی است پیرامون سیر تحولات اندیشه های فلسفه اسلامی که تنها به نقل وقایع فلسفی اکتفا نکرده ، بلکه ضمن تحلیل گام به گام حرکت اندیشه های فلسفی به دیدگاهها و حوزه های مورد مطالعه اندیشمندان پیشین توجه شده است .
در مقدمه این نوشته و نیز در پایان آن به منابعی که مورد نیاز در تاریخ فلسفه اسلامی است اشاره شده است .

 

همچنین نوسان ( رکود بالندگی فلسفه در زمان امویان و رشد آن در زمان عباسیان ) و علت توجه مسلمانان ( پاسخگویی از مخالفان ) به فلسفه یونان ، در مقدمه مطرح شده و همچنین زمان آغاز بحثهای اعتقادی از قرن اول اسلام و اولین مسئله ها عدل خداوند و اختیار و قدر و اولین نویسنده فلسفه یعقوب کندی معرفی شده است .

در این نوشته از ترجمه و ورود متون یونانی به حوزه اسلام و فعالیتهای اندیشمندان و بعضی خلفا مانند منصور عباسی و بعضی دیگر از قدرتمندان چون مامون ( در رشد اندیشه سیاسی و فلسفی ) مطالبی مطرح شده است .

در این کتاب بزرگترین دانشمندان که در ترجمه متون یونانی به عربی کوشش کرده همچون حنین بن اسحاق و ابن ناعمه الحمصی و ... مطرح شده اند ، دانشمند اخیر مترجم سماع طبیعی و کتاب اثولو جیای الهیات منحول ارسطو است و مترجم با، اهمیت دیگر اسطاث است .

که تمام مابعدالطبیعه ارسطو را ترجمه کرده است ، همچنین در این کتاب اندیشه های افلاطون و ارسطو و تاثیر آن ها در اندیشه های فارابی و ابن سینا ، مطرح شده است

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

سیر فلسفه در جهان اسلام

  • 0ریال

برچسب ها: ماجد فخری, نصرالله پورجوادی, فلسفه اسلامی, تاریخ فلسفه, کتاب سیر فلسفه در جهان اسلام