دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

سیر فرهنگ و تاریخ تعلیم و تربیت در ایران و اروپا

سیر فرهنگ و تاریخ تعلیم و تربیت در ایران و اروپا
-10 %

سیر فرهنگ و تاریخ تعلیم و تربیت در ایران و اروپا

نویسنده: مرتضی راوندی
ناشر: گویا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 320
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1364 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : نو

 

مروری بر کتاب

مصور

آموزش و پرورش ایران به دلایل گوناگونی در طول تاریخ دستخوش تحولاتی شده است.نظام تربیتی یکی از ارکان اساسی توسعه و انتقال عناصر فرهنگی جامعه است، که با تغییر در دین، سازمان سیاسی، سطح علوم و وضعیت اجتماعی نظام تربیتی نیز با تحول مواجه می شود...

در این کتاب طی سه بخش, سیر فرهنگ و تاریخ تعلیم و تربیت در ایران و اروپا بازگو شده است. بخش اول که 'سیر فرهنگ و تعلیم و تربیت در ایران' عنوان گرفته شامل مباحثی از این قبیل است: روش تعلیم و تربیت در ایران بعد از اسلام‌؛ مهم‌ترین مراکز تعلیم و تربیت‌؛ نخستین تلاش‌های بشر در راه کتابت و نگارش مورد علاقه خود؛ عقیده چند تن از صاحبنظران ایرانی در باب تعلیم و تربیت‌؛ تعمیم نسبی فرهنگ بعد از اسلام, نخستین مدرسان و نقش ایرانیان در توسعه و تکمیل مداری و رشد فرهنگ اسلامی‌؛ وضع اجتماعی و فرهنگی ایران مقارن حمله مغول‌؛ مکتب خانه‌ها در عهد صفویه‌؛ وضع مدارس در اواخر زندیه و اوایل عهد قاجاریه‌؛ تعلیم و تربیت در عهد قاجاریه‌؛ وضع مدارس در آغاز جنبش مشروطیت.

در بخش دوم ذیل عنوان 'نظریات جدید در تعلیم و تربیت' مباحثی از این دست به چشم می‌خورد: تعلیم و تربیت در غرب‌؛ وضع کلی تعلیم و تربیت در عصر ما؛ روش‌های نوین در آموزش و پروش‌؛ چگونه فرزندان خود را تربیت کنیم‌؛ حمایت و جانبداری ویکتور هوگو از فرهنگ بشری.

سومین بخش که 'سیر فرهنگ و تعلیم و تربیت در اروپا' نام گرفته مشتمل بر عناوینی از این قبیل است: تعلیم و تربیت در یونان باستان‌؛ تعلیم و تربیت در روم قدیم‌؛ مدارس و علوم در قرون وسطی‌؛ رشد فرهنگ وعلوم تجربی در جریان نهضت اسلامی‌؛ احیای علوم قدیم‌؛ رنسانس و تجدید حیات علم و ادب‌؛ نهضت ادبی در اروپا. این مطالب که با تصاویر سیاه و سپید همراه است با نمایه نام‌ها, جاها, و کتاب‌ها به پایان می‌رسد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات